Sebastien Loeb odchodzi z ekipy Hamiltona. Nie będzie bronić tytułu

Sebastien Loeb odchodzi z zespołu X44
Sebastien Loeb odchodzi z zespołu X44

Sebastien Loeb opuszcza zespół X44, stworzony przez Lewisa Hamiltona. Ekipa ujawniła nowy skład na nadchodzący sezon. Rezygnują z usług Prodrive, a za kierownicą pojawi się Fraser McConnell.

Sebastien Loeb do tej pory ścigał się w Extreme E w barwach zespołu ustanowionego przez Lewisa Hamiltona. Francuski kierowca nie miał długiego stażu w tej ekipie – dołączył do nich w 2021 roku. Tymczasem X44 właśnie ogłosił nowy skład, w którym wystartuje w ten weekend w imprezie Desert X-Prix w Arabii Saudyjskiej.

Zobacz: M-Sport wciąż walczy o Sebastiena Loeba

Zespół założony przez siedmiokrotnego mistrza świata F1 mocno się zmienił w czasie zimowej przerwy. Największym zaskoczeniem jest zmiana składu, który rywalizował w dwóch pierwszych sezonach Extreme E i zdobył mistrzowski tytuł w ubiegłym roku.

W ekipie ostała się tylko Cristina Gutierrez, a Sebastien Loeb opuścił fotel kierowcy na rzecz zawodnika rallycrossowego – Frasera McConnella. Jamajczyk ma na swoim koncie sukcesy w klasie ARX Rajdowych Mistrzostw Ameryki, gdzie w 2019 roku wygrał aż pięć razy w swojej klasie, a do tego jest zwycięzcą elektrycznej serii Nitro Rallycross Travisa Pastrany. Zespół będzie obsługiwany przez Rodina Carlina, który zastępuje Prodrive.

Nowy skład zespołu X44
Nowy skład zespołu X44

Plany Sebastiena Loeba na ten sezon nie są jeszcze do końca znane. Wielokrotny mistrz świata na pewno nie zrezygnuje ze startów w cross-country, a jego występy w WRC są nadal otwartą kwestią.

Zmiany wprowadzone przez Lewisa Hamiltona koncentrują się na zapewnieniu różnorodności w składzie zespołu oraz dążeniu do stworzenia zróżnicowanego i integracyjnego środowiska w sporcie motorowym. Służą ku temu między innymi projekty The Hamilton Commission i Mission44.

Przeczytaj koniecznie: Extreme E: Loeb i Gutierrez najszybsi w kwalifikacjach Ocean X Prix

Zarządzaniem zespołem zajmie się Stephanie Carlin, a Stephanie Travers (była inżynier wyścigowa Mercedes F1) będzie jej zastępczynią. W roli inżyniera wyścigowego powołano George`a Imafidona, a Calvin Langat będzie młodszym inżynierem.

Samochód ekipy X44
Samochód ekipy X44