Sebastien Ogier pobił rekord Markku Alena

Ogier
fot. WRC - oficjalny profil Facebook

Sebastien Ogier pobił rekord Markku Alena! Wczorajszy triumf w Rajdzie Portugalii był szóstą wiktorią Francuza w krainie poetów.

Już oficjalnie, Sebastien Ogier został pierwszym zawodnikiem w historii, któremu udało się wywalczyć aż sześć zwycięstw w Rajdzie Portugalii. Tym samym ośmiokrotny mistrz WRC pobił dotychczasowy rekord Fina, Markku Alena. Ścieżka do rekordowego triumfu nie była łatwa – Seb objął prowadzenie dopiero w sobotę, wykorzystując kłopoty swoich kolegów z Gazoo Racing („rolowanie” Rovanpery i zniszczone zawieszenie w Yarisie Katsuty). Francuz odparł szarżę Otta Tanaka, zachowując relatywnie niewielką, ośmiosekundową przewagę.

Nie przeszkadzało mi to, że do tej pory remisowaliśmy z Markku Alenem, jest prawdziwą legendą. Ale od kilku lat wciąż słyszałem „to kiedy pobijesz ten rekord?”. Niestety, nie był to najlepszy weekend dla drużyny, ale my spisaliśmy się dobrze i przywieźliśmy punkty”.

Zobacz też: „Francuski łącznik” – Hubert Kowalczyk o wyborze Renault Clio Rally3

Markku Alen wygrywał Rajd Portugalii aż pięciokrotnie, w 1975 (Abarth 124 Abarth), 1977 (Fiat 131 Abarth), 1978 (Fiat 131 Abarth), 1981 (Fiat 131 Abarth) i 1987 (Lancia Delta). Ogier triumfował odpowiednio w 2010 (Citroen C4 WRC), 2011 (Citroen DS3 WRC), 2013 (Volkswagen Polo R WRC,) 2014 (Volkswagen Polo R WRC), 2017 (Ford Fiesta WRC) oraz 2024 (Toyota GR Yaris Rally1). Niewiele brakowało, by Sebastien pilotowany przez Juliena Ingrassię wygrał tę imprezę w sezonie 2025. Ostatecznie stracili osiem sekund do Latvali.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 43. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.