Secto Rally Finland 2021 – Rovanpera odpada, Evans walczy

fot. WRC - oficjalny profil Facebook

Za nami już 10 z 19 zaplanowanych odcinków tegorocznego Rajdu Finlandii. Na ostatniej z rozegranych dotychczas prób z trasy wypadł Kalle Rovanpera. W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu znajduje się Elfyn Evans.

Kalle Rovanpera obchodził wczoraj 21. urodziny, jednak dzisiejszego dnia nie zaliczy do udanych. Na 10. próbie swojego domowego rajdu wypadł z trasy i uderzył w usypaną na poboczu kopę żwiru. Auto zostało na tyle mocno uszkodzone, że młody Fin musiał wycofać się z rywalizacji, jednak powinien wrócić jutro dzięki Super Rally. Nagranie z tej przygody możecie zobaczyć tutaj.

fot. wrc.com

Elfyn Evans nie składa rękawic

Brytyjczyk prezentuje dzisiaj fenomenalne tempo i wciąż nie poddaje się w walce o tytuł mistrzowski. Evans wygrał wszystkie 4 poranne próby i wyszedł na prowadzenie rajdu. 5,6 sekundy za kierowcą Toyoty Yaris znajduje się inny kierowca z wysp, Craig Breen w Hyundaiu i20. Podium uzupełnia Ott Tanak ze stratą 9,7 sekundy do prowadzącego Evansa.

May be an image of road
fot. WRC – oficjalny profil Facebook

Tymczasem Ogier narzeka

Zmierzający po 8. tytuł mistrza świata Francuz nie jest zadowolony ze swojej postawy. Aktualnie awansował na 6. miejsce dzięki odpadnięciu Rovanpery, jednak narzeka na brak tempa z nieznanych sobie powodów. Ogier co prawda otwiera stawkę i „czyści” drogę, jednak jadący tuż po nim Evans prezentuje dużo lepsze tempo. Taka sytuacja jest korzystna dla Brytyjczyka, który ma szansę odrobić sporo punktów w klasyfikacji mistrzostw. O możliwych rozwiązaniach rozmawialiśmy niedawno.

May be an image of car and outdoors
fot. WRC – oficjalny profil Facebook

Ponad połowa rajdu za nami

Dzisiaj na zawodników czekają jeszcze drugie przejazdy tych samych prób, z którymi zmierzyli się rano. Rywalizację zamknie przejazd zaledwie 2-kilometrowego odcinka miejskiego Hajru, który wczoraj otwierał zmagania. Sami jesteśmy ciekawi, czy popołudnie przyniesie jakieś zaskoczenia i zmiany w klasyfikacji. Poniżej znajdziecie dotychczasowe wyniki.

Źródło: ewrc-results.com