wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSedlcany - 4 runda MPRC - lista zgłoszeń

Sedlcany – 4 runda MPRC – lista zgłoszeń

W najbliższy weekend zawodnicy i zespołu Mistrzostw Polski Rallycross nie zobaczą niestety Rajdu Polski bowiem w tym samym czasie wyruszą na południe na 4 rundę MPRC na torze Sedlcany w Czechach. Zawody będą także zaliczane do cyklu FIA CEZ.

Tym bardziej dziwi kolizja terminów zawodów rangi FIA CEZ i ERC szczególnie w sąsiadujących krajach.

To pierwsza z dwóch runda wyjazdowych w kalendarz Mistrzostw Polski Rallycross. Obiekt w Sedlcanach jest już znany części zawodnikom ponieważ pojawiał się już w kalendarz MPRC wiele razy. Znany jest też z nieprzewidywalności pogodowych, szczególnie podatny jest na opady, kiedy po ulewach mały górski potok potrafi zalać całą prostą startową oraz połowę parku maszyn.

Jako, że są to również oficjalne zawody Mistrzostw Polski to na torze pojawią się zawodnicy z klas RWD CUP i Seicento Cup. Swój udział zapowiedziała połowa stawki jaką widzimy na rundach w Słomczynie oraz Poznaniu.

Gościnnie w stawce Damian Litwinowicz w Audi A1, to dodatkowy treningowy start pomiędzy rundami Mistrzostw Europy. O punkty do MPRC i CEZ powalczy tradycyjnie Zbyszek Staniszewski w klasie SuperCars. W SC Light tylko trzech kierowców czyli Tyszkiewicz, Złotnicki i Peterlejner. Nieco więcej zawodników z polską flagą zobaczymy w SN 1600 i SN 2000. Pełna lista zgłoszeń znajduje się poniżej.

Do Czech nie wybierają się zawodnicy Crosskartów. Z racji rangi Pucharu Polski w jakiej startują nie muszą oni jechać w rundach zagranicznych. Ale w Sedlcanach zobaczymy za to lokalną stawkę tych szalonych bolidów, bo jest ona u naszych południowych sąsiadów bardzo popularna.

Zobacz jak wygląda tor Sedlcany na archiwalnym przejeździe Damiana Litwinowicza:

 

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 – 10.07.2022 – zapisy

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2
Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 odbędzie się 10 lipca 2022. To impreza w cyklu Grudziądzkiego Mistrza...

2. Super Sprint Ziemi Sanockiej – trwają zapisy

W niedzielę 10 lipca odbędzie się organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno, 2. Super...

Rajd Safari – tak było – czytała Krystyna Czubówna

Podsumowanie Sarafi Rally Kenya 2022 z tryumfem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka ze specjalnym lektorem. zobacz także: Kajetan...

16-letni Hubert Laskowski wygrywa w Mistrzostwach Europy!

Hubert Laskowski, który coraz śmielej radzi sobie na odcinkach specjalnych całej Europy, ma za sobą najtrudniejszy start...

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]
5 Runda SMT 2022 padła łupem Rafała Wlazłowskiego w Subaru Impreza. Zapraszamy na składankę video z tej...

NAJPOCZYTNIEJSZE