piątek, 25 czerwca, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Aktualności Sezon 2021 Ecumaster Super S Cup na start

Sezon 2021 Ecumaster Super S Cup na start

Dokładnie dziewięć miesięcy od ostatniej rundy sezonu 2020, do rywalizacji powracają Wyścigowe Mistrzostwa Polski Ecumaster Super S Cup. Podczas inauguracji czwartej edycji cyklu na Torze Poznań zobaczymy 14 samochodów.

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała szyki organizatorom wszystkich wydarzeń sportowych na całym świecie i nie inaczej było w przypadku wyścigów samochodowych. Wszystkie zawody rangi mistrzostw kraju miały ruszyć już w pierwszej połowie maja, lecz niemożliwe było zapewnienie niezbędnych środków bezpieczeństwa, przez co ta runda została przeniesiona na nieznany jeszcze termin. Utrudnienia w ruchu międzynarodowym zmusiły także Polski Związek Motorowy do odwołania rundy zagranicznej, skracając sezon do czterech rund – pierwsza z nich odbędzie się w ten weekend.

Jest w tym wszystkim jednak dobra wiadomość dla wygłodniali wyścigowej rywalizacji fanów, którzy będą mogli obserwować rywalizację z bliska, na torze. Ponadto mogą być pewni, że pomimo perturbacji kalendarzowych, będą mogli oglądać dokładnie ten sam puchar Super S Cup co wcześniej – mimo zmiany nazwy samego cyklu oraz organizatora. Do dwóch 25-minutowych wyścigów sprinterskich ze startu zatrzymanego przystąpi 14 kierowców.

Wśród nich znalazła się cała pierwsza piątka ubiegłorocznego cyklu – Bartosz Alejski będzie próbował zostać pierwszym kierowcą, który obroni tytuł mistrzowski. Przeszkodzić mu w tym będą próbowali przede wszystkim Tomasz Pawlaczyk i Adrian Lewandowski, którzy w ubiegłym roku odnieśli swoje pierwsze zwycięstwa. Na najwyższym stopień podium będzie próbował powrócić Jakub Kojder, z kolei Adam Dębicki wciąż czeka na swoją pierwszą wygraną.

Spośród powracających zawodników, na liście zgłoszeń znajdziemy także Toona Knapena, Damiana Stachowiaka, Konrada Nowaka-Ignatowskiego, Tomasza Augustyniaka, Michała Molskiego i Adama Karkuszewskiego. Swój debiut za kierownicą wyścigowego MINI zaliczą natomiast Grzegorz Stępień, Jerzy Drabent i Michał Walczak-Makowiecki.

Wyścigi sprinterskie zaplanowano w piątek o 17:05 oraz w sobotę o 12:15. Później, w sobotę o 15:15, wystartuje natomiast dwugodzinny wyścig długodystansowy, gdzie drugi rok z rzędu pucharowe samochody będą miały oddzielną klasę. Formuła rywalizacji zakłada obowiązkową zmianę kierowców w trakcie wyścigu, a elementu nieprzewidywalności z pewnością doda fakt, że tylko jedna załoga pozostała w niezmienionym składzie z poprzedniego roku.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Oliver Solberg odpada z gry w Kenii!

Syn rajdowego mistrza świata na własnej skórze przekonał się o trudach Rajdu Safari. Młody Szwed kończy rywalizację...

Rajd Safari – Kedong zbiera swoje żniwo!

Już o poranku przekonaliśmy się, że nawet spiłowane zęby Rajdu Safari potrafią dotkliwie zranić. Po trzecim odcinku...

Alfa Romeo zmienia barwy na Styrię

Zespół Alfa Romeo Racing Orlen zaprezentował malowanie, w którym bolidy C41 ruszą do wyścigu na Red Bull...

Czołówka GSMP powalczy o punkty na Czarnej Górze

54 zawodników zgłosiło się do tegorocznej edycji wyścigu Stronie Śląskie – Czarna Góra, będącego 5 i 6...

77 Rajd Polski 2021 – Klip

Zapraszamy na klimatyczny klip z mazurskich szutrów 77 Rajdu Polski.

NAJPOCZYTNIEJSZE

Fabia R5 vs Gaz 51, czyli estońska przygoda Zapały

Mariusz Zapała w niecodzienny sposób zakończył udział w Samsonas Rally Rokiskis. Mimo jednego zdarzenia to właśnie druga sytuacja sprawiła o zapadnięciu decyzji o wycofaniu...

„Felix” wystartuje w Tarmacu

Paweł „Felix” Danilczuk, który od dłuższego czasu przygotowuje się do powrotu na odcinki specjalne, opowiedział nam krótko o planach na sezon 2021. Znany wszystkim Felix...

Stajnia Retrotechnology poszerza flotę o dwa Fiaty

Rybnicka stajnia od pewnego czasu buduje dział retro, w którym znalazły się już takie auta jak: Autobianchi A112 Abarth, Fiat 500 czy 126 p....

Jak Kalle Rovanperä stracił podium w Monte Carlo

Po naprawdę świetnej jeździe Rovanperä ostatniego dnia Rajdu Monte Carlo 2021 zajmował 3. miejsce. Niestety, młody Fin popełnił błąd, który kosztował go podium. https://www.youtube.com/watch?v=5IqxI_zRx2A&ab_channel=RallyeRacing63