niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaWyścigiSezon rozpoczęty na Hockenheimring

Sezon rozpoczęty na Hockenheimring

Czwarte miejsce w zmaganiach indywidualnych oraz piąte w debiutanckim starcie na długim dystansie – to dorobek Karola Kręta po pierwszym weekendzie Porsche Sports Cup Deutschland w sezonie 2023.

To był pracowity weekend dla Karola Kręta. Podczas inauguracji nowego sezonu kierowca Akademii ORLEN Team startował w aż trzech wyścigach. Na torze Hockenheimring dwukrotnie rywalizował indywidualnie i raz w duecie z Robertem Lukasem.

W ramach Porsche Sprint Challenge w sobotę uplasował się tuż za podium. Niespełna 18-letni kierowca może mówić o sporym pechu. Rywalizacja nie była płynna przez wypadek na torze i konieczność przerwania wyścigu. Kręt jechał dobrym tempem, ale podczas jednej z próby wyprzedzania doszło do kontaktu z autem rywala przez co doszło do zmiany geometrii w przednich kołach. Ostatecznie finiszował na czwartej pozycji.

W niedzielę Kręt najpierw startował indywidualnie, a po chwili odpoczynku zadebiutował w zmaganiach długodystansowych. Pierwszego ze startów nie ukończył ze względu na problem z chłodnicą tuż po rozpoczęciu rywalizacji.

Podczas zmagań w duecie w samochodzie spędził aż 68 minut. Niestety, już po kwadransie pojawiły się problemy z oponami, które przestały prawidłowo pracować. Mimo to Polak walczył do samego końca. Przez dużą część swojej zmiany odpierał ataki rywali, a ostatecznie ukończył rywalizację na piątym miejscu.

Po sobotnim wyścigu pozostał niedosyt, bo jechałem bardzo dobrym tempem – na zwycięstwo albo drugie miejsce. Zabrakło szczęścia po wszystkich zawirowaniach na torze. W niedzielę w ukończeniu rywalizacji indywidualnie przeszkodziła awaria chłodnicy. Na długim dystansie dojechałem piąty. Starałem się utrzymać pozycję jak tylko mogłem. Przez ostatnie 8 minut walczyłem z doświadczonym kierowcą z fabrycznego zespołu Porsche. Przez moje problemy z trakcją rywal był o sekundę szybszy na okrążeniu, ale uprzykrzyłem mu trochę życia i przez te prawie 10 minut walczyliśmy bok w bok. Wyprzedził mnie 3 zakręty przed metą  – przyznał Karol Kręt.

Po pierwszym weekendzie sezonu 2023 młody kierowca Akademii ORLEN Team zajmuje 9. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Kolejne wyścigi Porsche Sports Cup Deutschland odbędą się we włoskim Misano na początku lipca.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Marcinkiewicz i Zentner wygrywają wyścig długodystansowy

Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner przebili się z końca stawki, aby zwyciężyć w pierwszej rundzie sezonu 2023...

Ostałowski i Korpuliński prowadzą po kwalifikacjach w Słomczynie

Dzisiejsze kwalifikacje wyłoniły pierwszych liderów Driftingowych Mistrzostw Polski. Na lekko zmodyfikowanej trasie panowały idealne warunki do jazdy....

Verstappen rzutem na taśmę wygrywa genialne kwalifikacje do Grand Prix Monako

Max Verstappen
Max Verstappen zdobył swoje pierwsze pole position do niedzielnego Grand Prix Monako. Holender w trzymających w napięciu...

Miękoś wygrywa pierwszą rundę WSMP

Mariusz Miękoś odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Polski na Torze Poznań. Kierowca GT3...

Były mistrz wygrywa na inaugurację 318is Cup PL

Mistrz pucharu 318is Cup PL z 2020 roku Marcin Lempert odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here