Silesia Ring zakończyła pierwszy sezon TOYOTA GR CUP

493

Pierwszy sezon TOYOTA GR CUP zakończył się w niedzielę 6 listopada piątą rundą rozegraną na torze Silesia Ring. Kierowcy samochodów z linii GR (Gazoo Racing) i innych sportowych aut Toyoty walczyli o ułamki sekund, by jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności i możliwości pojazdów.

TOYOTA GR CUP to seria zawodów typu track day adresowana do kierowców sportowych samochodów Toyoty. Trwający od kwietnia do listopada sezon składał się z pięciu rund, w których mogli brać udział zarówno kierowcy aut z linii GR oraz Yarisa GRMN, jak i innych sportowych samochodów Toyoty. Imprezy odbywały się na profesjonalnych torach, na których regularnie rozgrywane są prestiżowe krajowe i międzynarodowe wyścigi. Puchar został zorganizowany z inicjatywy TOYOTA GAZOO Racing Polska, we współpracy z popularnymi cyklami zawodów typu track day – Drive Cup oraz Race Day.

Zawodnicy prowadzący samochody z linii GR rywalizowali w dwóch klasach – GR YARIS CUP i GR OPEN. Dla właścicieli innych sportowych samochodów Toyoty została stworzona osobna klasa Race & Fun. GR Yaris był najliczniej reprezentowanym modelem Toyoty w finałowej, piątej rundzie pucharu Toyoty, która odbyła się na torze Silesia Ring. Obiekt ten jest zlokalizowany na terenie dawnego lotniska w Kamieniu Śląskim, a jego 3636-metrowa trasa jest znana z bardzo wymagających 15 zakrętów oraz dwóch prostych, z których najdłuższa liczy aż 730 metrów.

W kategorii GR Yaris Cup Marcin Zajdel wygrał zarówno piątą rundę na torze Silesia Ring, jak i puchar TOYOTA GR CUP. Pierwsze miejsca ex aequo w klasie GR OPEN zajęli Ireneusz Ludwiniak prowadzący GR Suprę i Piotr Kozłowski za kierownicą Toyoty GR86. W klasie RACE & FUN puchar zdobyli ex aequo Jan Biegoń Toyotą MR2 oraz Maciej Pawelec Celicą TS.