czwartek, 1 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSilna obsada Korczyny na pożegnanie GSMP 2017

Silna obsada Korczyny na pożegnanie GSMP 2017

Poznaliśmy skład kierowców, którzy zmierzą się w walce o punkty w finałowym wyścigowym weekendzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2017. Według oficjalnej listy zgłoszeń opublikowanej właśnie na stronie 14. Wyścigu Górskiego Prządki 2017, na trasie w Korczynie zobaczymy w sobotę 67, a w niedzielę 68 zawodników.

 RBaran - UMA Fotografia Agnieszka WoBkowicz

Najwyższy numer startowy naklei na swoją Skodę Fabia S2000 świeżo upieczony Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej i w Grupie E1 – Waldemar Kluza. Niestety nie wpłynęło zgłoszenie Dubaia (I Wicemistrza), więc jako przed ostatni wyjedzie na trasę Roman Baran (Mitsubishi Lancer Evo), który ma szansę w Korczynie sięgnąć po tytuł II Wicemistrza. W tym pojedynku pozostają nadal Mariusz Stec (Ford Fiesta Proto Stecmotorsport), Piotr Ostrowski (Mitsubishi Lancer Evo) oraz Grzegorz Kozioł (Mitsubishi Lancer Evo). Ta dwójka rozstrzygnie między sobą także rywalizację o Mistrzostwo w Grupie A i Klasie A+2000. Na trzeci stopień podium „generalki” nadal szansę ma również Andrzej Szepieniec (kolejny Mitsubishi Lancer). Kibiców ucieszy także drugi start Tomasza Myszkiera w Skodzie Fabia WRC. Kierowca z Trójmiasta zasili najliczniejszą w ten weekend Grupę E1.

Bliski kolejnego tytułu w Grupie N jest Rafał Serafinowicz, ale jego bezpośredniego rywala Karola Krupę również zobaczymy w ten weekend w Korczynie. Do czterech zawodników zgłoszonych w N+2000 dołączy aż sześciu kierowców w klasie N-2000, a w tym Marcin Popiela i Łukasz Kopiec. Filip Stopa (Renault Clio III), jako jedyny zdecydował się na start w samochodzie innym niż Honda Civic. Radek Ćwięczek, który już w Sopocie zapewnił sobie tytuł mistrza, dołącza w ten weekend do A/PL-1600. W klasie A-1600 do rozstrzygnięcia pozostaje walka pomiędzy Ewą Wójtowicz (Citroen C2 R2) i Maciejem Sołobodowskim (Peugeot 208 R2). Powrót do GSMP zanotują Marcin Wrona (Opel Adam R2) i Rafał Kręcioch (Peugeot 208 R2).

W A/PL zabraknie czołowej dwójki (Michał Żywarski i Jacek Handl), ale grupa i tak będzie liczyć aż 17 zgłoszeń. W tej grupie w Korczynie zobaczymy też Mateusza Misiewicza (Renault Clio – A/PL-2000). Marcin Wilusz tym razem spróbuje swoich sił w E1-2000. Kierowca Clio będzie miał w klasie siedmiu rywali. Pierwsze miejsce Przemysława Pieniążka jest już niezagrożone, ale kibice bacznie będą się przyglądać rywalizacji Jarosława Adamiaka (Honda Civic) i Marcina Staniaka (BMW 318 IS), których dzielą tylko trzy punkty.

W grupie samochodów historycznych zobaczymy pięciu zawodników, a z pewnością najbardziej zacięta będzie walka pomiędzy Wojciechem Suboczem (Porsche Carrera 2), a Wojciechem Koczeskim (Subaru Legacy RS). Nie zabraknie także trzeciego w klasyfikacji sezonu Wojciecha Myszkiera i jego VW Golfa II GTI.

 TMyszkier Foto - UMA Fotografia Agnieszka WoBkowicz

Start pierwszego podjazdu treningowego już w sobotę od 9:00. Ukoronujmy mistrzów i w pięknym stylu zakończmy sezon 2017 Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Zapraszamy w ten weekend na Wyścig Górski Prządki do Korczyny!

– – – – –

Partnerami medialnymi są sportowefakty.wp.pl i autoklub.pl – portal sportów motorowych.

Po więcej informacji z cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zapraszamy na nasz facebook.com/pzmGSMP!

 

Fot.: Fotografia UMA Agnieszka Wołkowicz
Tekst:
Buchti.pl Mateusz Buchtyar

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Niki Lauda ma swoją ulicę. Wyjątkowy hołd Mercedesa dla legendy

Niki Lauda
Niki Lauda został uhonorowany przez Mercedesa. Trzykrotny mistrz świata F1 i wieloletni dyrektor zespołu z Brackley ma...

DTM zakończy żywot? Gerhard Berger przekazał złą wiadomość

DTM
DTM ma duże kłopoty. Gerhard Berger poinformował o zakończeniu działalności spółki macierzystej DTM - firmy ITR. Na...

Kacper Wróblewski pojedzie „zerówką” w 60. Rajdzie Barbórka

Kacper Wróblewski wystartuje w "zerówce"
Kacper Wróblewski wystartuje samochodem funkcyjnym w 60. Rajdzie Barbórka. Usiądzie za kierownicą Toyoty GR Yaris, a na...

Jubileuszowa, 60. edycja Nocnej Jazdy Konkursowej już 10 grudnia

Automobilklub Wielkopolski zaprasza na jubileuszową, 60. edycję Nocnej Jazdy Konkursowej - idealną propozycję dla tych, którzy szukają...

Jessica Hawkins w symulatorze Astona Martina

Ambasadorka Astona Martina, Jessica Hawkins, wykonała kolejny krok w drodze do Formuły 1. Brytyjka jest pierwszą kobietą,...

NAJPOCZYTNIEJSZE