Silverstone z Polakami

Markowy puchar Lamborghini Blancpain Super Trofeo z polskimi kierowcami zespołu GT3 Poland w najbliższy weekend zmierza na wyspy brytyjskie, gdzie na Torze Silverstone odbędzie się 2 runda tegorocznej rywalizacji.

Podobnie jak podczas otwarcia sezonu we Włoszech i tym razem organizator spodziewa się 47 Lamborghini na polach startowych oraz 22 teamów z blisko 70 kierowcami.

– właśnie jesteśmy w drodze do Wielkiej Brytanii – mówi Bartosz Opioła manager teamu GT3 Poland. Nasze Tiry już dojechały i samochody są właśnie wypakowywane do boksów. Po raz pierwszy pojawimy się na torze zlokalizowanym na północny zachód od Londynu. W czwartek mamy wolne treningi podczas których chcemy aby kierowcy rozjeździli się. To trudny tor, który trzeba będzie dobrze poznać. Liczymy na dobry weekend w Mekce światowego motorsportu. Jedziemy takim samym składem jak poprzednio. W pomarańczowym Lamborghini zasiądą – Rafał Mikrut i Grzegorz Moczulski, w niebieskim Andrzej Lewandowski i Teodor Myszkowski.

Tor Silverston położony jest na granicy hrabstw Northhamptonshire i Buckinghamshire. Jego długość to 5891 metrów, a rekordzistą toru jest nie kto inny jak sam Lewis Hamilton, który w 2013 roku pokonał pętlę toru w czasie 1:29,607. Obiekt wykorzystywany jest przez wiele światowych serii wyścigowych zaczynając od F1 i GP Wielkiej Brytanii przez Le Mans Series, Superbike, po porsche Supercup i F3.

 PHCS7972

Rafał Mikrut:

Cieszę się bardzo, że już jesteśmy w drodze na Silverstone. Wprawdzie jeszcze nie jeździłem na tym torze, ale cały czwartek poświęcamy na treningi, więc mam nadzieję, że dobrze poznam ten obiekt.

Program weekendu na Silverstone z serią Lamborghini to sesje wolnych treningów w czwartek 12 maja. Piątek natomiast kierowcy wyjadą na tor na dwa 60 minutowe oficjalne treningi. Sobota rozpocznie się od kwalifikacji w godzinach 11:10 – 11:45. Pierwszy wyścig tego weekendu wystartuje w sobotę o 16:30 i potrwa 50 minut. Niedzielna odsłona to godzina 14:20 i wyścig nr 2.

Zapraszamy wszystkich na bezpośrednią relację LIVE Streaming, która można obejrzeć za pośrednictwem Lamborghini TV: http://squadracorse.lamborghini.com/en/live