wtorek, 26 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSimracingowe wyzwanie od Apex One!

Simracingowe wyzwanie od Apex One!

W najbliższą środę we wrocławskiej galerii Sky Tower odbędzie się premierowe, simracingowe wyzwanie Apex One. W stolicy Dolnego Śląska powstaje największe tego typu centrum w naszym kraju, oparte o rodzime rozwiązania technologiczne!

Simracing od dawna rozpycha się już na motorsportowych salonach całego świata, od kilku miesięcy coraz śmielej puka też do naszych drzwi, zyskując popularność. Przykładów tego w jak szybki sposób rozwija się ta gałąź e-sportu są setki, najlepszym z nich jest projekt FIA Rally Star i polskie eliminacje na Torze Modlin, podczas których rywalizowano zarówno za kierownicą samochodu w wyzwaniu „slalom” jak i na wirtualnych odcinkach specjalnych.

Kamieniem milowym w historii polskiego simracingu będzie powstanie wrocławskiego centrum Apex One. Będzie to wyjątkowe miejsce, łączące profesjonalnych zawodników, entuzjastów świata motorsportu, mieszkańców i turystów, dając możliwość wspólnego realizowania pasji, rywalizacji, relaksu lub spędzenia czasu w samym centrum miasta. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem lokalu, centrum organizuje simracingowe wyzwanie, pozwalając na sprawdzenie swoich umiejętności za wirtualną kierownicą symulatora.

fot. Apex One Wrocław

Apex One szuka simracingowego mistrza

To kolejna tego typu inicjatywa, podczas której świat simracingu otwiera swoje drzwi i zachęca do spróbowania e-sportowej rywalizacji. Podczas środowego challange’u Apex całkowicie bezpłatnie udostępni jeden ze swoich profesjonalnych symulatorów, dając Wam szansę na start w ogólnodostępnym konkursie. Najszybsi kierowcy, którzy podczas wirtualnego okrążenia wykręcą najlepsze czasy, otrzymają specjalne zaproszenia oraz nagrody przygotowane przez organizatorów. Tor i samochód zostaną ogłoszone we wtorek.

Partnerem wydarzenia jest marka Red Bull, która pomoże zawodnikom skupić się na jeździe, skoncentrować na pokonywanych sektorach i zbliżyć się do wygranej. Poza wyzwaniem, obsługa Apex One opowie wam o zaletach simracingu, możliwościach profesjonalnej rywalizacji i szansach na karierę za kierownicą prawdziwego samochodu.

Wszystkie szczegóły dotyczące środowego wyzwania dostępne są na stronie wydarzenia.

fot. Apex One Wrocław

Jedyne takie miejsce w Polsce

Apex One będzie największym simracingowym centrum w Polsce. Tego zwrotu można użyć zarówno dosłownie, jak i w przenośni. Lokal, w którym staną symulatory będzie miał powierzchnię aż… 600 metrów kwadratowych. Poza prawdziwym, motorsportowym rajem dla fanów wirtualnej rozrywki oraz simracingu, w centrum znajdzie się pełnoprawny bar, strefa relaksu, miejsce do gry na konsolach a nawet wyjątkowy symulator lotu w kosmos.

Fani klasycznego ścigania będą mogli skorzystać z symulatorów Formuły 1, klasy GT oraz rajdów. Dla przyjaciół i znajomych, którzy będą chcieli zorganizować prywatną imprezę lub spotkanie biznesowe przygotowano strefę VIP. Zespół tworzyć będą też zawodowi kierowcy, którzy chętnie wprowadzą Cię w świat motorsportu, nauczą jeździć lub poprawią technikę.

Najważniejszym aspektem będzie jednak sam sprzęt. Wszystkie symulatory dostępne na miejscu zostały zbudowane przez polską firmę Motion System. Każdy z nich wyposażony będzie w profesjonalne systemy ruchu i najwyższej jakości oprogramowanie. Bez cienia wątpliwości, będą to najbardziej zaawansowane technicznie urządzenia na rynku.

Przy okazji doszły nas słuchy, że jest jeszcze jedno wolne miejsce i Apex One wciąż szuka śmiałka do ich wyścigowego zespołu. Tym bardziej warto więc zainteresować się projektem. Data oficjalnego otwarcia nie jest jeszcze znana, ale na pewno będzie to jesień 2021 roku.

fot. Apex One Wrocław

Odważysz się wystartować?

Środowe wyzwanie będzie tylko preludium do kolejnych tygodni, w których centrum Apex One stanie się… simracingową stolicą Polski. Będziemy więc obecni w galerii Sky Tower, spróbujemy swoich sił za wirtualną kierownicą i w niedalekiej przyszłości opowiemy Wam więcej o firmie Motion Systems i ich marce – Qubic System. Stwierdzenie „Polacy nie gęsi, swoje symulatory mają” nabiera dodatkowego znaczenia. Choć Qubic Systems dopiero wchodzi na rodzimy rynek, zdążył już skraść serca graczy w Europie, Azji czy Ameryce.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej Apex One oraz ich profilów w mediach społecznościowych. Koniecznie sprawdźcie też poniższy materiał wideo. Trzeba przyznać, że możliwości sprzętu stworzonego przez polskich inżynierów są… niesamowite. Motorsport jest bliżej niż myślimy. Czekamy na Wasze relacje i zdjęcia z imprezy. Mamy nadzieję, że rywalizacja będzie zacięta. Mistrz może być tylko jeden. Może to właśnie Ty?

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby spełnić marzenia i przenieść umiejętności z symulatora na tory i oesy. Kontakt: jakub.socha@rallyandrace.pl

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Nowy dźwięk elektrycznej rajdówki

Nowy mechaniczny system, który przy okazji generuje nowe dźwięk elektrycznego auta rajdowego zbliża nas do normalności. To...

Spektakularne sytuacje na trasie Rajdu Ciudad de Pozoblanco

Zapraszamy na materiał filmowy z trasy Rajdu Ciudad de Pozoblanco 2021.

Rajd Barbórka 2021 na nowym torze!

Rajd Barbórka zawita w tym roku do zupełnie nowej lokalizacji. Areną zmagań pierwszych odcinków specjalnych będzie Autodrom...

Łukasz Zoll podsumowuje jubileuszowy sezon 2021

Łukasz Zoll jadący w klasie SuperNational+2000 w końcowej indywidualnej klasyfikacji sezonu 2021 zajął trzecie miejsce. Zawodnik Zoll...

Inter Europol Competition wygrywa na koniec sezonu!

Polski zespół Inter Europol Competition zakończył sezon European Le Mans Series znakomitym wynikiem na torze Autódromo Internacional...

NAJPOCZYTNIEJSZE