środa, 25 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSkład kierowców Inter Europol Competition w Asian Le Mans Series 2022

Skład kierowców Inter Europol Competition w Asian Le Mans Series 2022

Zespół Inter Europol Competition ma przyjemność ogłosić pełny skład kierowców na sezon 2022 w Asian Le Mans Series (ALMS). Nico Pino (Chile), James Dayson (Kanada) i Guilherme Oliveira (Portugalia) utworzą załogę żółto-zielonego samochodu Ligier JS P320 z numerem 13 w dwóch wyścigach w Dubaju i dwóch w Abu Dhabi.

Dayson i Pino podpisali jednocześnie kontrakt na starty w zespole w pełnym sezonie 2022 European Le Mans Series (ELMS). Trzecim kierowcą, który dołączy do zespołu w tej serii jest doświadczony Amerykanin Charles Crews.

Nadal trwają rozmowy z kilkoma kierowcami w kwestii ich dołączenia do załóg numer 13 i 14 w samochodach klasy LMP3 w European Le Mans Series.

 

Nico Pino (Asian i European Le Mans Series): “Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę kontynuować starty w zespole Inter Europol Competition w obu seriach. Dobrze się rozumieliśmy w zeszłym roku w dwóch ostatnich wyścigach sezonu. Mój cel na rok 2022 jest  jasny: chcemy walczyć o tytuły mistrzowskie w obydwu seriach. Poziom rywalizacji jest bardzo wysoki, ale wierzę, że jestem we odpowiednim zespole i mamy szanse, aby osiągnąć cel. Wyścigi w Azji będą okazją do zrobienia kilometrów wyścigowych przed startami w Europie.”

James Dayson (Asian i European Le Mans Series): “Jestem naprawdę szczęśliwy z powrotu do kokpitu samochodu wyścigowego w sezonie 2022. Z niecierpliwością czekam na starty w zespole Inter Europol Competition w obu seriach. Jestem dumny z moich postępów w ELMS w ostatnich latach, ale chciałbym osiągnąć jeszcze więcej. Chcę ścigać się na najwyższym poziomie w klasie LMP3. Zespół reprezentuje najwyższą klasę i wysoką etykę pracy i stawia sobie ambitne cele, zbieżne z moimi. Czeka mnie wiele pracy, jeżeli chcemy walczyć o zwycięstwa i tytuły mistrzowskie, ale jestem gotów podjąć wyzwanie.”

Guilherme Oliveira (Asian Le Mans Series): “Jestem bardzo szczęśliwy i wdzięczny zespołowi  Inter Europol Competition za tę szansę. Po awansie z kartingu do Formuły 4, w której debiutowałem w zeszłym roku czuję, że jestem gotowy, aby podjąć to wyzwanie, a Asian Le Mans Series to najlepsza droga, aby rozpocząć sezon. Chcę rozwijać się jako kierowca i pomóc zespołowi w osiąganiu jak najlepszych wyników.”

Charles Crews (European Le Mans Series): „Jestem niezmiernie zadowolony z dołączenia do zespołu Inter Europol Competition. Mamy jeden cel na rozpoczynający się sezon: tytuł mistrzowski w ELMS. To będzie mój trzeci sezon w tej serii. Myślę, że zdążyłem dobrze poznać  zarówno serię, jak i tory. Jestem przekonany, że z takim składem kierowców mamy szanse, aby walczyć o zwycięstwa w każdym wyścigu i jestem z tego powodu podekscytowany.” 

Sascha Fassbender (team manager): “Powracamy do serii azjatyckiej z dwoma młodymi kierowcami w składzie – Nico i Guilherme, którzy będą dzielić kokpit z doświadczonym i równie szybkim Jamesem Daysonem. Wierzymy, że mamy wielką szansę na miejsce na podium z tą załogą. W serii europejskiej będziemy chcieli wykorzystać przewagę wynikającą z tego, że Nico i James zaliczą sporo kilometrów podczas wyścigów w Azji.”

 

Kalendarz Asian Le Mans Series 2022:

Runda 1: 11 lutego, Dubaj

Runda 2: 12 lutego, Dubaj

Runda 3: 19 lutego, Abu Dhabi

Runda 4: 20 lutego, Abu Dhabi

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Prawy fotel Laskowskiego czeka na kibiców

Jeśli zawsze marzyłeś o przejażdżce samochodem rajdowym, chętnie angażujesz się w akcje charytatywne i wybierasz się na...

Maciej Manejkowski w nowej roli na torze i plany na przyszłość

Maciej Maney Manejkowski w tym roku odłożył kask na półkę i jak cały zespół Avalon zaangażował się...

Wystartował puchar Work Stuff Super S Cup

To już V edycja pucharu, w którym zawodnicy walczą o tytuł Mistrza Polski Super S Cup w...

KJS Rally Mazowsze 2022 – trwają zapisy

Trwają zapisy na Rally Mazowsze 2022, czyli Konkursową Jazdę Samochodem. Jest to jedna z nielicznych imprez tego...

Kanjo night Łódź

Kanjo Nights - Kanjo Night Łódź 2022
Kanjo nights to nie są zwykłe spoty. To nie spędowiska ogłaszane w Internecie, podczas których liczy się...

NAJPOCZYTNIEJSZE