poniedziałek, 23 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościŠkoda Auto Czechy wesprze finansowo, aż siedem zespołów

Škoda Auto Czechy wesprze finansowo, aż siedem zespołów

Z okazji 120 rocznicy swojej działalności w sporcie motorowym, Škoda wesprze finansowo kilka zespołów startujących w Rajdowych Mistrzostwach Czech. Wśród wybrańców znalazł się, m.in. Jan Kopecký oraz Filip Mareš.

Wsparcie zespołu Škoda Motorsport dla dealerskich teamów będzie bardzo przydatne. Autoryzowani dealerzy Škody, którzy stworzyli własny zespół na Mistrzostwa Czech, dostaną premię marketingową w wysokości 500 000 CZK. Dodatkowo dostaną pakiet nowych części zamiennych o wartości kolejnych 900 000 CZK, który obejmuje nową turbosprężarkę, skrzynię biegów i mechanizm różnicowy.

To jednak nie koniec, przez cały okres trwania czeskiego czempionatu, który tradycyjnie ruszy od marcowego Valašská Rally Valmez, inżynierowie byłego fabrycznego teamu z Mladej Boleslav, będą doradzać i dzielić się z zawodnikami swoim doświadczeniem.

Foto:Grzegorz Reda

W barwach Agrotec Škoda Rally Team wystartuje Jan Kopecký z Janem Hlouškiem. Przy współpracy ACA Škoda i stajni Vančik Motorsport za kierownicą Skody Fabii Rally2 zadebiutuje (w tej kategorii) Dominik Stříteský. W barwach Samohyl Rally Team pojadą dwie załogi w składzie Miroslav Jakeš/Petr Machů i Adam Březík z byłym pilotem Martina Vlceka – Ondřejem Krajčą.

Niespodzianką jest Jan Černy, który podczas ubiegłorocznego sezonu startował w barwach Orlen Teamu za kierownicą Volkswagena Polo GTI R5. W końcówce roku, podczas niemieckiego Lausitz Rallye, zawodnik ten przesiadł się jednak do Fabii. W tych samym zespole, a dokładnie mówiąc w Louda Auto ŠKODA Racing Team, będzie występował również Filip Mareš, który po owocnie zapowiadającej się współpracy ze Škoda Motorsport, ostatecznie zrezygnował ze startów w Mistrzostwach Europy na rzecz Mistrzostw Czech.

Dominik Reda
Rajdy samochodowe są jego całym życiem. Interesuje go wszystko co z nimi jest związane – ciekawostki, statystyki, historia. W Rally and Race Dominik będzie Wam przybliżał wszystko co związane jest z tą dyscypliną motorsportu.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ładniak liderem w klasyfikacji juniorów ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak zanotował kolejny udany start w serii ADAC TCR Germany. Polak w sobotniej i niedzielnej rywalizacji...

Marczyk i Gospodarczyk na juniorskim podium w Mistrzostwach Świata.

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zajęli 2. miejsce w Rajdzie Portugalii w klasie WRC 2 Junior. Załoga...

Przed Kamena Rally Team druga runda Pucharu Europy

W dniach 26.05 – 28.05.2022 zespół rajdowy Orlen Teamu pojawi się na starcie Rally Greece Offroad, czyli...

Słomczyńskie przeciągi, namioty odleciały, ale show wytrwało

Za nami wyścigowy i niezwykle wietrzny weekend na Autodromie Słomczyn. Po kilku pierwszych ciepłych dniach maja w...

Tomasz Lewczuk – wypowiedź po pełnym sukcesów weekendzie GSMP

Tomasz Lewczuk
Tomasz Lewczuk jeżdżący Hondą Civic V generacji, w porównaniu z konkurencją na trasach GSMP jest od niedawna....

NAJPOCZYTNIEJSZE