Skończyli Rajd Świdnicki zanim się zaczął

Fot. Grzegorz Kozera

Rozczarowujące informacje przekazał GO+bet Rally Team. Zespół mający rywalizować w Millers Oils Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski nie pojawi się na starcie pierwszej rundy – Rajdu Świdnickiego.

Ekipa ciesząca się uznaniem wśród fanów ze względu na wystawiane przez siebie Audi Quattro S1 poinformowała w krótkim komunikacie o decyzji o rezygnacji ze startu załogi Grzegorz Olchawski/Przemek Bosek.

Za przyczynę takiego stanu rzeczy zespół podaje problemy techniczne, których doświadczył już podczas minionego Orlen Oil 8. Rajdu Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce.

„Miały być czwartkowe testy, piątkowe zapoznanie, odcinek testowy i dwa dni jazdy po niemal 170 kilometrach oesowych podczas rajdu a nade wszystko cieszący nas zawsze widok kibiców zarówno w parku serwisowym jak i na trasie – z wielkim bólem musieliśmy to wszystko odwołać i poinformować organizatora o rezygnacji ze startu” – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Rozpoczęcie sezonu dwóch cykli

52. Rajd Świdnicki jest pierwszą rundą zarówno Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski jak i Hillers Oils HRSMP. Do tego drugiego cyklu miało przystąpić 26 załóg, a duet Olchawski/Bosek był jedną z czterech w kategorii Historic Open +2000.

Impreza rozegra się w sobotę i niedzielę, a zawodnicy będą mieli do przejechania prawie 170 kilometrów podzielonych na 13 odcinków specjalnych. Wszystkie niezbędne informacje na temat rajdu znajdziecie w naszym informatorze.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.