środa, 8 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSkonfiguruj własne... Ferrari 296 GT3!

Skonfiguruj własne… Ferrari 296 GT3!

Czy lubicie w wolnych chwilach tworzyć własne specyfikacje wymarzonych aut w konfiguratorach? Usiądźcie głęboko w fotelach – Ferrari pozwoliło na stworzenie własnej specyfikacji modelu 296 GT3. Wyczynowego, torowego potwora klasy GT!

Tworzenie własnych konfiguracji wymarzonych samochodów to znakomity sposób na nudę, poznanie samego modelu oraz wyposażenia, czy po prostu… popuszczenie wodzy fantazji. Rzadko jednak dostajemy do dyspozycji możliwość zaprojektowania auta… wyczynowego! Taką możliwość udostępnił koncern z Maranello. Ferrari dodało do systemu model 296 GT3. Najnowszy samochód wyścigowy, który zbudowano w celu dominacji mistrzostw klasy GT.

296 GT3 zastąpi wysłużone 488 GT3, które oficjalnie zostało już najbardziej utytułowanym pojazdem w historii Ferrari (sumując starty wersji bazowej i zmodernizowanej specyfikacji „evo 2020”, w 770 wyścigach udało się wygrać aż 429 razy). Pod maską tej bestii drzemie silnik V6 z wersji cywilnej, jednak w tym przypadku przeprowadzono kastrację technologii elektrycznej. Włosi nie chwalą się liczbą dokładnych koni mechanicznych – w przybliżeniu moc wynosi będzie około 600 KM, ale ostateczne parametry zależeć będą od regulaminów danego czempionatu. Cała konstrukcja bazowo ważyć będzie zaledwie… 1250 kilogramów.

W kwietniu tego roku model 296 GT3 przeszedł oficjalny chrzest bojowy na torze Fiorano. Prezentację przeprowadzono kilka miesięcy później, w trakcie 24 godzinnego wyścigu na Spa. Zgodnie z obietnicą włoskiego koncernu, debiut maszyny zaplanowano na początek 2023 roku, kiedy to Ferrari wystawi swoją konstrukcję do walki w IMSA na torze Daytona.

fot. ferrari.com

Zaczynamy zabawę w marzenia!

Popuśćmy wodze fantazji. W mojej konfiguracji postawiłem na morski lakier „Blu Corsa”. Spektakularnie wygląda też karoseria… bez żadnego koloru, z widocznym wzorem włókna węglowego. Postawiłem na matowe wykończenie dachu i pakietu aero. Zrezygnowałem z dodatkowego oklejenia, lecz z racji mojej miłości do wyścigów endurance, nie mogło tu zabraknąć odpowiedniego, dodatkowego oświetlenia. Specyfikacja wnętrza to już zwykłe wciśnięcie klawiszy „ctrl” + „A”. Na pokładzie mojego, wymarzonego 296 GT3 znajdziecie kamerę cofania, wyświetlacz komunikatów sędziowskich i mnóstwo błękitnych dodatków. Zważywszy na to, że wsparcie instruktora może okazać się nieocenione, „domontowałem” drugi, kubełkowy fotel. Cena? W konfiguratorze marki z Maranello próżno szukać wyceny konkretnych podzespołów. Ale skoro marzymy, to czy pieniądze mają w ogóle znaczenie?

Konfigurator wyczynowego modelu Ferrari 296 znajdziecie na oficjalnej stronie producenta.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Certyfikacja klatek bezpieczeństwa – jakie koszty ponosi producent

W 2023 weszły w życie nowe zasady odnośnie klatek bezpieczeństwa na polskiej scenie motorsportu. Od 1 stycznia...

BMW ujawnia mistrzowski skład w DTM na sezon 2023

BMW wystartuje w DTM jako Schubert Motorsport
BMW wystartuje w nadchodzącym sezonie DTM jako ekipa Schubert Motorsport. W mistrzowskim składzie wystąpi Sheldon van der...

Stoffel Vandoorne dołącza do Peugeota. Kolejny etat w sezonie 2023

Stoffel Vandoorne dołącza do ekipy Peugeota
Stoffel Vandoorne, mistrz Formuły E dołącza do zespołu Peugeota w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA w sezonie 2023. Stoffel...

Costa Balboa i Scherer dołączą do polskiego zespołu w WEC 2023!

Inter Europol Competition ma przyjemność potwierdzić, że Fabio Scherer i Albert Costa Balboa dołączą do Jakuba Śmiechowskiego...

Kalendarz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super Sprincie 2023

rajdy amatorskie wyścigi dla amatorów
Kalendarz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super Sprincie 2023 został opublikowany na fanpage'u PZM Rzeszów 7 lutego....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here