poniedziałek, 17 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaInformacje prasoweSKP Rallycross Team kończy drugą rundę MPRC w dobrych nastrojach!

SKP Rallycross Team kończy drugą rundę MPRC w dobrych nastrojach!

Autodrom Słomczyn ponownie gościł Mistrzostwa Polski Rallycross w swoich progach. Druga runda cyklu okazała się bardzo udana dla zespołu SKP Rallycross Team. Łukasz Tyszkiewicz i Łukasz Nagraba zrealizowali postawione przed zawodami cele i z optymizmem patrzą w stronę dalszej części sezonu.

Łukasz Tyszkiewicz po udanej inauguracji sezonu 2020 postanowił kontynuować starty w Mistrzostwach Polski Rallycross. Rywalizacja na Autodromie Słomczyn rozpoczęła się od małej przygody, ponieważ na początku treningu w czasie jazdy otworzyła się maska. Na szczęście uszkodzenia udało się szybko naprawić i dobrze wejść w rytm zawodów. Okazało się, że rywalizacja w klasie Super National -2000 oraz Super National będzie mocno zacięta i trzeba dać z siebie wszystko, żeby myśleć o wygranej. Jednak po niedzielnych drobnych problemach, szczęście uśmiechnęło się do Łukasza i wygrał finałowy bieg w klasie SN 2000 oraz zajął doskonałe trzecie miejsce w Super National.

Łukasz Tyszkiewicz: “Jesteśmy po finałach i mogę powiedzieć, że w końcu szczęście uśmiechnęło się do mnie, choć od rana mieliśmy jakieś przygody. Udało się wygrać finał w klasie Super National -2000. Szkoda, że Robert Dąbrowski miał pecha i nie było mi dane stoczyć zaciętego pojedynku z nim do ostatnich metrów. Z kolei w finał w klasie Super National był bardzo zaciętą rywalizacją pomiędzy wszystkimi zawodnikami. Jazda była prawdziwą przyjemnością, dlatego najniższy stopień podium w tej grupie również bardzo mnie cieszy”.

Zespół SKP Rallycross Team tworzy również Łukasz Nagraba, który weekend na Autodromie Słomczyn także może zaliczyć do udanych. Początkowe drobne błędy i poszukiwanie odpowiedniego tempa w swoim Oplu Adamie RX przestały mieć znaczenie na finałowym etapie rywalizacji. Walka na takim samym poziomie z innymi konkurentami w klasie Super National 1600 oraz bardzo dobre tempo w klasie Super National są powodem do zadowolenia.

Łukasz Nagraba: “Super było przejechać taki finał, jestem bardzo zadowolony. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że nasza praca idzie w dobrym kierunku że dysponuję odpowiednim tempem, żeby być w ścisłej czołówce klasy Super National 1600 oraz Super National. W finale stoczyłem fajny pojedynek z Michałem Kuną, za co mu dziękuję. Mój Opel Adam spisał się znakomicie, dlatego z bardzo dobrym nastawieniem patrzę w przyszłość i jestem szczęśliwy z tego, co udało się wywalczyć podczas II rundy MPRC w Słomczynie”

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

DARVIT 9 Walimska Zimówka 22-23.01.2022

DARVIT 9 Walimska Zimówka
DARVIT 9 Walimska Zimówka - przygotowaliśmy dla Was najważniejsze informacje dotyczące imprezy, która odbędzie się na odcinkach...

SuperOES Tor Poznań – runda 6 – wyniki i on-board

SuperOES Tor Poznańa
SuperOES na Torze Poznań kończy sezon 2021 szóstą rundą, 15 stycznia 2022. W klasyfikacji generalnej znalazło się...

Hyundai, Ford i Toyota zaprezentowały hybrydowe auta WRC Rally1

Podczas oficjalnej prezentacji w Salzburgu w futurystycznym budynku należącym do Red Bulla - Hangar 7 auta hybrydowe...

3 rotorowy silnik wankla i 11.000rpm w Peugeocie 205

Terenowy Peugeot 205 Proto z centralnie zamontowanym 3 rotorowym silnikiem wankla 20B. Kręci się do 11.000 obrotów....

Ford Puma Rally1 Hybrid – testy przed Monte Carlo

Zimowe testy Forda Pumy Rally1 Hybrid przed Rajdem Monte Carlo 2022. A poniżej część druga z nocnym...

NAJPOCZYTNIEJSZE