Słodko-gorzka sobota Atlas Ward Motorsport na Oschersleben

fot. Atlas Ward Motorsport

Reprezentanci Atlas Ward Motorsport mieli dziś ogromną szansę na wywalczenie pierwszych, indywidualnych sukcesów w sezonie 2023. Po genialnej „czasówce” kierowcy wrocławskiej stajni musieli jednak zmierzyć się z pechowymi sprintami. Sobotnie tempo dało jednak nadzieję na rychłe triumfy w Sports Cup Deutschland.

fot. Atlas Ward Motorsport

Coraz bliżej upragnionego podium

Sobotni etap zmagań na Motorsport Arena Oschersleben nieopodal Magdeburga otworzyła poranna sesje treningowa. Ze znakomitej strony zaprezentował się tegoroczny debiutant, Arek Grycz. Kierowca ze Środy Śląskiej uzyskał trzeci czas, pokonując szesnaście okrążeń. Grycz potwierdził też swoją formę w „czasówce”, „parkując” swojego Caymana na drugiej pozycji. Strata do Osmana Tuccaroglu wynosioła zaledwie trzy dziesiąte sekundy. Wojciech Karwan uplasował się na ósmej lokacie w kwalifikacjach Sprint GT. Znakomitę passę Atlas Ward podtrzymał również Mariusz Górecki. Oławianin włączył się do walki o pierwsze pole position w królewskiej grupie Sprint Challenge. Ostatecznie Mariusz musiał uznać wyższość rodaka, Macieja Błażka. Zawodnik PTT Racing Team był szybszy o ponad trzy i pół sekundy.

Znakomite wyniki w kwalifikacjach oraz dobre pozycje startowe zapowiadały dalsze emocje i dawały nadzieję na pierwsze, indywidualne zwycięstwa w tym sezonie. Niestety, ambicje podopiecznych Atlas Ward Motorsport pokrzyżował chaos na torze oraz błędy oponentów. Grycz utracił szanse na finisz na podium, ostatecznie przecinając metę na ósmej pozycji. Osłodą pierwszego starcia w Sprint GT było czwarte miejsce Karwana – do „pudła” brakło niewiele ponad dwóch sekund. Zważywszy na fakt, że do wyścigu ruszyło aż osiemnaście maszyn, sobotni wynik Wojtka traktować można jako sukces i dobrą wróżbę na niedzielę.

Niestety, sporo pecha miał też lider wrocławskiego zespołu, Mariusz Górecki. Po starcie z drugiej lokaty kierowca 911 GT3 Cup długo utrzymywał się w czołówce, nawiązując równą walkę z bardziej doświadczonymi oponentami… Niestety, przy prędkości blisko 200 km/h Mariusz został trącony przez rywala, co pogrzebało szansę na popołudniowe świętowanie. Na szczęście samochód nie został uszkodzony i Mariusz wystartuje w finałowym sprincie.

Atlas Ward
fot. Atlas Ward Motorsport

Niedzielna kropka nad „i”

Na niedzielę zaplanowano kolejne wyścigi w ramach serii Sprint Cup oraz Sprint Challenge. Mariusz Górecki rozpocznie swój bieg punktualnie o 11:30, Wojciech Karwan i Arek Grycz wyjadą na pola startowe o 12:35. Czwartą rundę Sports Cup Deutschland zwieńczy długi dystans. Stuminutowy pojedynek w Endurance Challenge wystartuje około godziny 15:15.

Wszystkie informacje o startach drużyny Atlas Ward Motorsport znajdziecie oczywiście na facebookowym profilu zespołu. Zachęcamy Was gorąco do polubienia profilu, dzięki czemu będziecie na bieżąco ze wszystkimi, motorsportowymi przygodami Arka, Wojtka i Mariusza!

Wyniki wszystkich sesji Porsche Sports Cup Deutschland 2023 znajdziecie na stronie cyklu. Po więcej wiadomości ze świata wyścigów kategorii GT zapraszamy na www.rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!