sobota, 30 września, 2023
Strona głównaWyścigiSłodko-gorzkie wyścigi na Magny Cours dla Gosi Rdest

Słodko-gorzkie wyścigi na Magny Cours dla Gosi Rdest

Z szóstą i pechową czternastą lokatą Gosia Rdest opuściła drugą tegoroczną rundę Alpine Elf Europa Cup. Żyrardowianka była na drodze do dwóch pewnych finiszów w pierwszej dziesiątce, ale te plany w drugim wyścigu pokrzyżował jeden z rywali.

Circuit de Nerves Magny Cours to obiekt, na którym Gosia odniosła swój największy sukces w ramach Alpine Elf Europa Cup – rok temu udało się jej wywalczyć miejsce na podium na torze w Burgundii. Już czwartkowe treningi pokazały, że o powtórkę z rozrywki może być ciężko. Najszybsza Polka w wyścigach samochodowych uzyskała dziewiąty i dziesiąty czas sesji treningowych.

Poranna sesja kwalifikacyjna zapewniła dziewiąte pole startowe dla Gosi w piątkowym wyścigu. W jego trakcie tradycyjnie zobaczyliśmy świetne tempo zawodniczki z Żyrardowa. Bez większych problemów notowała czasy na poziomie czołówki, co przełożyło się na zyskiwanie pozycji. Metę przekroczyła na siódmej lokacie, ale kara dla jednego z rywali za nieprzestrzeganie limitów toru sprawiła, że Gosia Rdest zajęła w piątkowej rywalizacji szóste miejsce.

Sobota już od samego rana nie przebiegała zgodnie z planem. Kwalifikacje dały jedynie dwunaste miejsce na starcie. Od początku wyścigu Gosia była jednak w trybie ataku. Jeszcze na pierwszym okrążeniu udało się jej przebić na dziewiątą pozycję. Kilka chwil później była już jedną lokatę wyżej tuż za grupą kilku kierowców. Neutralizacja w połowie wyścigu nie zmieniło znacząco sytuacji i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że Żyrardowianka na mecie będzie ósma. Niestety, jeden z kierowców miał inne plany. Gosia została obrócona dosłownie na ostatnich metrach rywalizacji. Mimo szybkiej reakcji po niewymuszonym piruecie, maksimum co dało się wycisnąć to czternasta pozycja.

GR: Była szansa na naprawdę dobry weekend. Co prawda kwalifikacje mogły pójść lepiej, ale punkty są za wyścigi, a w nich szło mi bardzo dobrze. Na Magny Cours łatwo ulec pokusie szerokich wyjazdów poza limity toru, ale sędziowie zwracali na to uwagę bardzo mocno w ten weekend. Przede wszystkim oba wyścigi były praktycznie bezbłędne w moim wykonaniu. Musimy popracować nad kilkoma kwestiami, ale generalnie są powody do zadowolenia. Szkoda tylko, że to wszystko zostało przyćmione przez wydarzenia ostatniego okrążenia, a raczej ostatnich dwóch zakrętów. Kolega Brun nawet nie próbował przejechać tej szykany poprawnie, ale cóż, mówi się trudno. Dziękuję za wsparcie kibiców, które dodaje mi “kucy” pod maską!

Gosi Rdest nie zobaczymy na starcie podczas kolejnej rundy Alpine Elf Europa Cup w Zandvoort. Żyrardowiankę za kierownicą pucharowej Alpine A110 Cup zobaczymy dopiero we wrześniu na Circuit de Barcelona-Catalunya.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

NOWOŚCI

Rajd Chile 2023. Wyniki po pierwszej pętli

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

Bracia Lempertowie z jednakową ilością punktów przed finałem 318is Cup PL

Marcin Lempert odniósł swoje szóste zwycięstwo w sezonie 2023 318is Cup PL, które pozwoliło mu zrównać się...

Drabent odnosi kluczowe zwycięstwo w walce o tytuł WORK STUFF Super S Cup

Jerzy Drabent odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu finałowej rundy WORK STUFF Super S Cup na Torze Poznań....

Zielonka wygrywa piątkowe WSMP

Jacek Zielonka zamienił pole position na zwycięstwo w przedostatniej rundzie sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na...

Emocje od pierwszych metrów, trwa rywalizacja w Rajdzie Chile

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here