niedziela, 3 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościSolberg ponownie wsiada do VW Polo R5

Solberg ponownie wsiada do VW Polo R5

Oliver Solberg ponownie wsiądzie za kierownicę VW Polo R5. Po raz ostatni jechał nim w listopadzie 2020 roku w finałowej rundzie ERC – Rally Islas Canarias.

Kierowca, który w ubiegłym tygodniu poinformował, że w przyszłym sezonie nie będzie jeździł dla Hyundaia, nie chce wypaść z rajdowego rytmu. Dla tego zdecydował się na start swoim VW Polo R5 w ostatniej rundzie eliminacji mistrzostw Wielkiej Brytanii – Cambrian Rally. Dla serwisu wrc.com 21-latek powiedział:

„Oczywiście sytuacja trochę się zmieniła w tym sezonie. Nie chcę skupiać się na tym, co się stało – chcę patrzeć w przyszłość”

„Jak wiemy, mój pilot Elliott [Edmondson] i ja pojedziemy z Hyundai Motorsport na rewizję Rajdu Japonii i jestem z tego powodu bardzo podekscytowany. Kocham Japonię i jestem podekscytowany udziałem w tym wydarzeniu”

„Wcześniej pojedziemy Cambrian Rally w Polo. Dużo rozmawiałem z moimi sponsorami o tej sytuacji i ustaliliśmy, że najlepszą rzeczą, jaką mogę zrobić, to znów jeździć. Mam szczęście, że mam samochód i mam na to szansę – więc jedziemy do Walii!”

Odwiedźcie też nasz kanał YouTube i dajcie „Suba”, żeby być na bieżąco!

Marcin Maksymiuk
Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

NOWOŚCI

Rally Monza 2023 – video

Rally Monza 2023 Włochy
Monza Rally 2023 to ostatnia, finałowa runda "Campionato Italiano Assoluto Rally Sparco" czyli Rajdowych Mistrzostw Włoch.Trasa w...

Pražský Rallysprint 2023 – action video

Pražský Rallysprint 2023! Temat naszej, rodzimej Barbórki będzie na ustach wszystkich jeszcze przez kilka dni, ale zobaczcie...

Marczyk i Gospodarczyk wygrywają Kryterium Asów!

Marczyk
Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk dopięli swego! Podopieczni Orlen Teamu zatriumfowali w tegorocznej edycji Kryterium Asów na...

5 godzin prac społecznych za przewinienia na Barbórce

Barbórka
Łukasz Nagraba i Grzegorz Gołda zostali ukarani dość nietypową karą za przewinienia na "dojazdówce'' między OS6 oraz...

Marczyk i Gospodarczyk wygrywają 61. Rajd Barbórka

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk drugi rok z rzędu zwyciężyli w Rajdzie Barbórka. Załoga Škody Fabii RS...

NAJPOCZYTNIEJSZE