Solidny finał mistrzostw Polski

  • Załoga Piotr Cierzniewski/Michał Bojar zajęła dwunaste miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Arłamów.
  • Reprezentanci PC Rally Team podczas ostatniego dnia unikali problemów i w jednym kawałku dojechali do mety.
  • Podczas drugiego etapu rywalizacji Piotr Cierzniewski awansował o trzy pozycje w klasyfikacji generalnej.

5 6

Piotr Cierzniewski i Michał Bojar, reprezentujący barwy zespołu PC Rally, mają za sobą bardzo udany Rajd Arłamów. Załoga Forda Fiesty R2T zdobywała kolejne doświadczenia, w trakcie czego udało im się wywalczyć bardzo wysoką, 12. pozycję w klasyfikacji generalnej ostatniej rundy Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

7
Dziś zawodnicy mieli do pokonania cztery odcinki specjalne o długości prawie 60 kilometrów oesowych. Piotr Cierzeniewski zaczął dzień od 19. lokaty podczas próby Bircza 1, jednak już podczas kolejnego przejazdu tego odcinka udało mu się wywalczyć 16. miejsce. Na kończących zmagania w Rajdzie Arłamów Ustrzykach zawodnik PC Rally meldował się na mecie notując 15. oraz 16. czas, co ostatecznie zapewniło mu bardzo wysoką 12. lokatę w klasyfikacji generalnej rajdu.

8
Po zawodach Piotr przyznał, że choć jest bardzo zadowolony z tak wysokiej pozycji, to jednak wciąż ma świadomość ogromu pracy, która na niego czeka i w trakcie zimy będzie mocno pracował nad swoim tempem, aby podczas kolejnego sezonu startów móc regularnie walczyć o jak najwyższe pozycje.

9

Piotr Cierzniewski: – Ogólnie jesteśmy zadowoleni z 12. miejsca, jednak cały czas nie umiemy złapać odpowiedniego tempa. Na pewno długa przerwa nie pomogła, jednak teraz będziemy jeździć ile się da, aby jak najlepiej przygotować się do kolejnego sezonu. Drugi dzień rywalizacji wypadł nieźle, nie mieliśmy problemów. Za niecałe trzy tygodnie startujemy w bardzo wymagającym Rajdzie du Var rozgrywanym na południu Francji. Później czeka nas bardzo pracowity grudzień, aby jak najlepiej przygotować się do styczniowego Rajdu Monte Carlo – pierwszej rundy mistrzostw świata 2017.

10

inf.pras.