poniedziałek, 23 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościStajnia Retrotechnology poszerza flotę o dwa Fiaty

Stajnia Retrotechnology poszerza flotę o dwa Fiaty

Rybnicka stajnia od pewnego czasu buduje dział retro, w którym znalazły się już takie auta jak: Autobianchi A112 Abarth, Fiat 500 czy 126 p. Teraz flota została powiększona o dwa Fiaty Cinquecento.

Jeden z najbardziej znanych zespołów rajdowych w Polsce od dłuższego czasu uruchomił swój dział retro, w którym buduję wyjątkowe repliki. W ich garażu obok Volkswagena Polo i Hyundaia i20 R5 stoją takie takie samochody jak np: Autobianchi A112 Abarth czy wyżej wspomniane Fiaty Cinquecento.

Pierwszy z nich został zakupiony w końcówce zeszłego roku i był to egzemplarz należący do Kuby Kaczyńskiego, który startował nim głównie w amatorskich imprezach typu BSK Tech Wyścigi Górskie oraz OMV Wałbrzyski Mistrz Kierownicy, w którym zdobył tytuł mistrzowski w klasie 1.

Po białym Cinquecento został zakupiony drugi „Cienias” ze Śląska. Oba samochody zyskały kultowe malowania nawiązujące do ich bogatej historii modelu w rajdach samochodowych. Karoseria jednego z nich została pokryta znanymi wszystkim żółto – czerwonymi paskami nawiązujący do wersji Trofeo, która miała swój puchar markowy w latach 90′ podczas rund RSMP oraz na Torze w Poznaniu przy eliminacjach WSMP. Natomiast barwy drugiego Cinquecento mają z pewnością przybliżyć wzór z żółtymi trójkątami, które najbardziej kojarzą się z rajdowymi Fiatami CC.

Po ostatnim wpisie teamu Retrotechnology można wnioskować, że na masce znajdą się naklejki Rajdu Monte Carlo, a na bocznych drzwiach zostaną umieszczone kwadratowe numery startowe, które były w użyciu głównie w ubiegłym stuleciu. Oprócz dwóch Autobianchi A112 Abarth oraz Fiatów Cinquecento w rybnickiej stajni znajdują się też inne klasyki, takie jak: Fiat 500 czy Fiat 126p.

Dominik Reda
Rajdy samochodowe są jego całym życiem. Interesuje go wszystko co z nimi jest związane – ciekawostki, statystyki, historia. W Rally and Race Dominik będzie Wam przybliżał wszystko co związane jest z tą dyscypliną motorsportu.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

41. Rajd Podlaski 2022 [wideo]

Materiał filmowy z szutrowego 41 Rajd Podlaskiego 2022.

Volvo wraca na tor

Łukasz Zoll jadący w barwach zespołu ZollRacingTeam  podczas trzeciej rundy Mistrzostw Polski Rallycross rozgrywanej na Torze w...

Łyżka dziegciu podczas Rajdu Podlaskiego

Jarek i Marcin Szeja nie zaliczą 41. Rajdu Podlaskiego do udanych. Załoga z Ustronia musiała zakończyć rywalizację...

Staniszewski wygrywa w Słomczynie

Zbigniew Staniszewski w Fordzie Fiesta RX  wygrał trzecią eliminację mistrzostw Polski rallycross w klasie supercars, która odbyła...

Sébastien PETIT wygrywa w Korczynie

Niedzielna odsłona 19 Wyścigu Górskiego Prządki – Valvoline, była inauguracją międzynarodowego sezonu wyścigowego dla kierowców klasyfikowanych w...

NAJPOCZYTNIEJSZE