poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyStanisław Postawka drugi raz z rzędu wygrał Rajd Wspomnienie Warszawskiego

Stanisław Postawka drugi raz z rzędu wygrał Rajd Wspomnienie Warszawskiego

Trzeci zawodnik tegorocznego Rallye Monte Carlo Historique nie dał szans rywalom w otwierającym sezon Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność – III Rajdzie Wspomnienie Warszawskiego.  Załoga Stanisław Postawka  Anna Postawka jadący  Zastawą 101 Special, prowadzili od startu do mety, mimo ambitnych ataków ostatecznie drugich na mecie Jacka Millera z Maciejem Orzechowskim w samochodzie Fiat X1/9 oraz zdobywców trzeciego stopnia podium Roberta Burcharda i Karola Jaskłowskiego Fiatem 124 Spider. Wyjątkowo wymagający żeby nie powiedzieć trudny rajd, był nie tylko testem jakości urządzeń i umiejętności ich używania, ale przede wszystkim był bezprecedensowym w polskich rajdach na regularność sprawdzianem umiejętności zawodników. Aby wygrać tegoroczne Wspomnienie Warszawskiego trzeba było wykazać się sprawnością poruszania po różnych rodzajach nawierzchni. Rajd nawiązywał tym do odbywającego się na tych terenach  w latach 60, 70 i 80, Międzynarodowego Rajdu Warszawskiego prestiżowej eliminacji Mistrzostw Europy rozgrywanej na mieszaninie szutrów i asfaltów. Innym nawiązaniem była zwiększająca stopień trudności nocna pora.

Właśnie pierwszy piątkowy etap jechany po ciemku, najlepiej weryfikował umiejętności zawodników.  W sobotę w południe było już łatwiej, co nie znaczy nudno. Trasa poprowadzona wśród jezior oraz krętymi drogami Wzgórz Dylewskich – najwyższego pasma Warmii i Mazur, była nie tylko piękna krajobrazowo, ale też bardzo wymagająca technicznie. Zawodnicy mieli okazję nie tylko zachwycać widokami, ale wykazać się umiejętnościami jazdy szczególnie na bardzo równych kilkukilometrowych szutrowych łącznikach. Można było zobaczyć jak radzą sobie poślizgami w stylu starej rajdowej szkoły, ciesząc oczy niezbyt licznie zgromadzonej przy trasie publiczności.
W Grupie Tradycyjnej III Rajdu Wspomnienie Warszawskiego I miejsce zajęła załoga Automobilklubu Częstochowskiego Karol Koniecki Arkadiusz Koniecki samochodem Saab 900, II miejsce wywalczyli Adrian Urbański z Sebastianem Czerwińskim Zastawą Mediteran, a III Paweł Wąsala z Piotrem Stępniewskim WAZ Łada 2107.

W Grupie Gość I miejsce zajął zwycięzca Rajdu Warszawskiego z 1985 roku Andrzej Koper  pilotowany przez Barbarę Stępkowską reprezentujący klub organizatora rajdu Automobilklub Rzemieślnik. Druga była załoga Gerard Zubiński Błażej Chojnacki  Mercedes Benz 350 SLC, a trzecia Tomasz Jaskłowski z „Klapcągiem” we Fiacie 125p.

W Grupie Sportowej tak jak w klasyfikacji generalnej zwyciężyli Stanisław Postawka Anna Postawka Zastawą 101 Specjal w barwach Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej, II miejsce zajęli Jacek Miller Maciej Orzechowski Fiatem X 1/9,    a trzecie Robert Burchard z Karolem Jaskłowskim Fiat 124 Spider
Rajd Wspomnienie Warszawskiego jest propozycją zawodów, w których w ramach ograniczeń wynikających z regulaminu rajdów na regularność, udaje się nie zgubić sportowego charakteru imprezy.  Aby wygrać ten rajd nie tylko z nazwy, trzeba nie tylko świetnie liczyć na przyrządach, ale przede wszystkim posiadać prawdziwe umiejętności rajdowej jazdy.

Partnerami III Rajdu Wspomnienie Warszawskiego byli:
Gmina Dąbrówno
Hotel SPA Dr. Irena Eris Wzgórza Dylewskie
Hosteria na Mazurach
Zakłady Mięsne Józef Malinowski
Firma NAC
Motowizja
Autoklub.pl

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Jeremy Clarkson – kompilacja dzwonów świeżo upieczonego dziadka [wideo]

Jeremy Clarkson dzwony crash compilation
Jeremy Clarkson - postać, ikona, celebryta. Kiedyś po incydencie na planie "wyleciał" z BBC, ostatnio wyrzucił go...

Ronde di Andora – dwanaście lat od wypadku, po którym zamarła cała Polska

Ronde di Andora
6 lutego 2011 roku Polska po prostu zamarła. W mediach pojawiły się pierwsze informacje o bardzo poważnym...

Williams zaprezentował matowe barwy FW45 na sezon 2023 F1

Zespół Williams Racing odsłonił barwy swojego samochodu na sezon 2023 F1podczas prezentacji w Grove. Tegoroczny projekt obejmuje...

M-Sport wciąż walczy o Sebastiena Loeba

Choć dawno temu wybrano już ostateczne składy osobowe na sezon 2023, M-Sport nie składa broni. Ekipa Malcolma...

Race of Champions dla kierowców amatorów, zakończenie sezonu ze sportową jazdą w tle

Auto Koło Centrum zaprasza na sportowe zakończenie sezonu 2022. Rozdanie nagród dla najlepszych kierowców ubiegłego sezonu połączone...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here