sobota, 9 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościStaniszewski i Masełko wygrywają szutrowy finał

Staniszewski i Masełko wygrywają szutrowy finał

W sobotę odbyła się finałowa runda Szutrowego Pucharu Toru Słomczyn 2023. Wydarzenie przyciągnęło ogrom miłośników luźnej nawierzchni. Lista zgłoszeń zapełniła się w kilka godzin po otwarciu. Na starcie stanęły samochody seryjne, auta rajdowe, terenowe oraz crosskarty. Tego dnia odbył się nieformalny, ale zaplanowany pojedynek Rajdówki vs. Crosskart.

Wydarzenie pokazało, że miłośników luźnej nawierzchni cały czas nie brakuje. Brakuje za to miejsc i okazji do rywalizacji na szutrze. Flagowa polska impreza wraca do WRC czyli Rajd Polski i jest na luźnej nawierzchni jednak na tym kończy się szutrowe szaleństwo. Ten typ nawierzchni nie jest wspierany poza prywatnymi inicjatywami. Dlatego tak cieszą chociaż te pojedyncze wydarzenia.

fot. Michał Kondrowski | rallyart.pl

Finałowa runda była także próbą sił pomiędzy autem a crosskartem. Oczy w tym pojedynku były zwrócone na Zbyszka Staniszewskiego w Fordzie Fiesta R5 i Macieja Laskowskiego w Crosskarcie. Czyli każda strona wystawiła najmocniejszego reprezentanta. Na początku dosyć łatwo na prowadzenie wysunął się Staniszewski. Później okazało się, że była to przyczyna awarii hamulców w bolidzie Macieja. W drugiej części doszło do zamiany na pozycji tryumfatora odcinka. Wygrywał Maciej Laskowski i to z przewagą raz 4, raz 2 sekund. Staniszewski również pojechał bezbłędnie i utrzymał prowadzenie dzięki przewadze z pierwszej części dnia. Wynik więc był zwycięstwem samochodu, ale na kolejnej rundzie może szybko dojść do zmiany tej sytuacji.

fot. Michał Kondrowski | rallyart.pl

Zbigniew Staniszewski wygrał w klasie Gość, drugi wśród kierowców licencjonowanych był Piotr Fukowski w klasycznym Subaru Legacy. Trzecim „gościem” został Filip Melon, który ma dopiero 14 lat i na co dzień startuje w Seicento Cup. W Słomczynie pojawił się za kierownicą Subaru Impreza swojego taty Pawła Melona. Tata również jechał jako zmiennik i uplasował się za synem ze stratą niecałej sekundy.

fot. Michał Kondrowski | rallyart.pl

W klasyfikacji generalnej tryumfował za to Mateusz Masełko w Subaru Impreza. Udało się zwyciężyć mimo potrąconego słupka. Ale przewaga na mecie nad drugim kierowcą Subaru Imprezy czyli Darkiem Murzynem wynosiła zaledwie 3 setne sekundy! Trzecie miejsce wywalczył Adam Kozak, który jechał również w Subaru Impreza, ale był to model N/A czyli bez turbo. Czarnym koniem wydarzenia był Adam Nowak w Subaru … Justy Turbo. Małe, ale zwinne autko oraz bardzo szybkie ręce kierowcy spowodowały, że Justy w pewnym momencie było drugie za …. Zbyszkiem Staniszewskim w łącznych czasach dnia. Niestety pęknięcie kolektora po skoku na trzecim przejeździe przekreśliło szanse na bardzo dobry wynik.

fot. Michał Kondrowski | rallyart.pl

Zobacz: Wyniki 4 rundy Szutrowego Pucharu Toru Słomczyn

Szutrowy Puchar Toru Słomczyn przeszedł do historii. 4 runda była finałowym spotkaniem w tym roku. Był to także Memoriał Krzysztofa Gawrońskiego, który był pomysłodawcą i współtwórcą pierwszych Pucharów Toru Słomczyn.

redakcja
redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

NOWOŚCI

Polscy zawodnicy nagrodzeni na Gali FIA

W piątkowy wieczór w Baku odbyła się coroczna gala rozdania nagród Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA na zakończenie...

Powiększony Inter Europol Competition w European Le Mans Series 2024

Zespół Inter Europol Competition powraca do European Le Mans Series w 2024 roku w powiększonym składzie, wystawiając...

Choinka z dostawą na dachu Subaru Impreza

Choinka Subaru Impreza
Macie już choinkę? Rallye-Magazine pokazuje jak dostarczyć ją przy pomocy Subaru Impreza. Nie róbcie tego w domu! Choinka...

Duda kontra Szafrański – wygrywa Mitsubishi Lancer Grzegorza Dudy

Duda kontra Szafranski - evo subaru
5 sezon programu telewizyjnego Duda kontra Szafrański wygrywa Grzegorz Duda ze swoim Mitsubishi "Evo". Fakt ten wspominamy,...

Para na Florydzie wzięła ślub… w myjni samochodowej

Na łamach internetowego wydania RALLY and RACE pisaliśmy już o kilku nietypowych ślubach. Po ceremonii na torze...

NAJPOCZYTNIEJSZE