Staniszewski najszybszy w 3 rundzie Mistrzostw Polski Rallycross

Staniszewski Zbyszek

Zbigniew Staniszewski w Fordzie Fiesta R5 wygrał trzecią eliminację rallycrossowych mistrzostw Polski w klasie supercars light. Olsztyński kierowca zapisał na swoim koncie zwycięstwa we wszystkich biegach, zarówno w czterech kwalifikacyjnych jak i w wielkim finale.

Kolejne miejsca zajmowali Michał Peterlejtner w Skodzie Fabia RX oraz Emil Uszyński w Subaru Impreza. Zawody na Autodromie Słomczyn obejrzała na żywo duża grupa kibiców sportu motorowego.

Zobacz także: Rallycross – bojowa niedziela w Słomczynie – 3 runda Mistrzostw Polski

Zbigniew Staniszewski: „Miniony weekend był bardzo cennym doświadczeniem dla całego zespołu. Wygraliśmy wszystkie biegi przy fantastycznej atmosferze i pięknej pogodzie. Dodatkowo był to ostry trening przed ciężką rundą, która pod koniec maja czeka nas w Austrii. Nowe doświadczenie związane jest z celowym zagraniem do którego namówili nas organizatorzy zawodów. Namówili nas abyśmy w wielkim finale celowo zrobili falstart, którego konsekwencją było pojechanie dwóch jokerów. Obliczyliśmy że tempo, które osiągaliśmy na torze daje nam zapas czasowy na dwa przejazdy przez jokera. Pojedynczy przejazd przez jokera to cztery sekundy straty, dwa przejazdy to rzecz jasna osiem sekund. Było więc w tym trochę nutki niepewności oraz dodatkowej roboty dla spotera, który musiał wyliczyć kiedy pojechać na dwa jokery, a nie jeden. Na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem. Wygraliśmy finał, wszystko jest Ok. To doświadczenie też przyda się w Austrii na torze Fuglau, gdzie pojawimy się na koniec maja. Mamy za sobą bardzo dobry, budujący weekend w Słomczynie. Mamy pozytywne myśli przed kolejnymi zawodami. Sprawnie zmierzamy w kierunku obrony dwóch tytułów mistrzowskich. Cieszy też frekwencja kibiców. Naszą rywalizację oglądało duża grupa fanów motorsportu.”

Finał RX MP  Słomczyn 12 maja 2024

  1. Zbigniew Staniszewski    Ford Fiesta R5           4:46,855
  2. Michał Peterlejtner         Skoda Fabia RX         4:51,502
  3. Emil Uszyński                   Subaru Impreza        4:55,496

Klasyfikacja po 3 rundach

  1. Zbigniew Staniszewski  65 pkt.
  2. Michał Peterlejtner       58 pkt.
  3. Emil Uszyński                  27 pkt.