Staniszewski przed FIA CEZ i MPRC w Sedlcanach. Zostaje w Fieście R5

Najlepsi kierowcy z Polski oraz Europy centralnej spotkają się w najbliższy weekend na łączonej eliminacji rallycrossu. Areną zmagań będzie tor w czeskich Sedlcanach. Dla Zbigniewa Staniszewskiego to wyjątkowy obiekt.

Równo cztery lat temu kierowca z Olsztyna zadebiutował w Europie występem w sedlcańskiej kotlinie. Staniszewski podstawi w najbliższy weekend Forda Fiestę R5 w kategorii supercars light. Mimo że na liście startowej awizowano kilka mocniejszych samochodów olsztyński kierowca zapowiada że tanio skóry nie sprzeda.

Zbigniew Staniszewski: „Serduszko bije mocniej z kilku powodów. Po pierwsze jest to tor, od którego zaczęliśmy kiedyś przygodę z europejskim rallycrossem. Bardzo trudny technicznie tor, który w 70% składa się z sekcji szutrowej. Drugi powód, który dodaje emocji i podnosi ciśnienie to fakt, że pojedziemy tam samochodem klasy supercars light. Słabszą odmianą samochodu rallycrossowego będziemy ścigać się z potworami klasy supercars. Inaczej mówiąc jesteśmy skazani na niewygranie tych zawodów, ale robimy to z premedytacją. Chcemy w tym roku zrobić coś czego nikt nie dokonał ani w Polsce, ani w Europie. Wyjąć trzy tytuły mistrzowskie – light i supercar w Polsce oraz supercar w mistrzostwach Europy centralnej. Nie wiadomo czy podołamy bo konkurencja jest mocna. Prowadzimy we wszystkich kategoriach, ale niewiele. Najmniejsza przewaga jest w klasie light i dlatego jedziemy słabszym samochodem aby bronić tego co najtrudniejsze. Cała ta zadyma z klasami daje dużo stresu i niepewności, ale taki obraliśmy sobie cel. Z determinacją będziemy w najbliższy weekend o to walczyć. Kilka dni temu nad torem w Sedlcanach przeszła wielka ulewa. Cały tor pokryty był spływającymi z gór strugami wody. Mam nadzieję że warunki atmosferyczne w trakcie zawodów będą jak najtrudniejsze bo łatwiej będzie nam walczyć. Nie wygramy tych zawodów, ale te słabsze supercary będziemy bez wątpienia kąsać. Im trudniejsze warunki, tym więcej połkniemy supercarów. I będzie szansa na więcej punktów do wspomnianych wcześniej kategorii. Trzymajcie kciuki”.

wyniki on line: http://chronorace.cz/ONLINE-TITUL.htm