wtorek, 4 października, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościStaniszewski wygrywa w Sedlcanach

Staniszewski wygrywa w Sedlcanach

Zbigniew Staniszewski w Fordzie Fiesta RX wygrał najsilniejszą klasę supercars podczas siódmej eliminacji mistrzostw Europy strefy centralnej w rallycrossie, która odbyła się na torze w czeskich Sedlcanach. W wielkim finale pokonał najgroźniejszego przeciwnika Alesa Fucika w Volkswagenie Polo.

Trzeci był Miroslav Neuman w Mitsubishi Lancerze, tuż za podium znalazł się drugi z Polaków Łukasz Złotnicki w Fordzie Fiesta. Staniszewski z Fucikiem zapisali na swoim koncie po dwa zwycięstwa w biegach kwalifikacyjnych, ale to olsztyński kierowca wykręcił najlepszy czas wyścigu i ostatecznie wygrał tą część zawodów. Zwycięstwa w biegu finałowym oraz kwalifikacjach oznaczają komplet punktów na koncie Staniszewskiego i umocnienie się na prowadzeniu w klasyfikacji cyklu.

Zbigniew Staniszewski: „Było bardzo ciężko. Zgodnie z przypuszczeniami Fucik na swoim torze, w jaskini lwa, dał nam się mocno we znaki. Nastawiliśmy się na mega przeprawę i zespół był niesamowicie zmobilizowany do zawodów. Dopracowaliśmy wszelkie najmniejsze szczegóły, aby żaden element wyścigowego weekendu nas nie zaskoczył. Przypuściliśmy potężny atak od samego początku do końca. Czech był zaskoczony. Wygrał co prawda dwa pierwsze biegi kwalifikacyjne, jechał naprawdę koncertowo, ale kolejne dwa padły łupem naszego zespołu. W niedzielny poranek wykręciłem rekordowy czas wyścigu, dzięki temu wygrałem kwalifikacje i do finału przystąpiłem z pole position. W finale po bardzo rozsądnej jeździe prowadziłem od startu do mety, dodatkowo Fucik popełnił błąd w drugim okrążeniu i zwycięstwo było bardzo wyraźne. Bardzo chciałem zrewanżować się Czechowi za porażkę tu w Sedlcanach dwa miesiące temu. Dlatego cieszy mnie to zwycięstwo niezmiernie. Dziękuję całemu zespołowi, który spisał się znakomicie. Samochód był świetnie przygotowany, jechał jak wymarzony. Często mówię w takich sytuacjach że auto we wszystkim pomagało, w niczym nie przeszkadzało. Jestem zadowolony bo znacząco odskoczyliśmy w punktacji mistrzostw. Wygraną dedykuję mojej pięciomiesięcznej córce, która po raz pierwszy w życiu była na zawodach rallycrossu. Wracamy do kraju i przygotowujemy się do wrześniowej rundy w Austrii.”

FIA CEZ  Sedlcany 6-7.08.2022

  1. Zbigniew Staniszewski         Ford Fiesta RX         4:22,953
  2. Ales Fucik                              Volkswagen Polo     4:27, 351
  3. Miroslav Neumann              Mitsubishi Lancer   4:30,559
  4. Łukasz Złotnicki                    Ford Fiesta               4:38,275

FIA CEZ 2022 (po 7 rundach)

  1. Zbigniew Staniszewski    136 pkt
  2. Ales Fucik                          89 pkt
  3. Łukasz Złotnicki               64 pkt
redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Maksymiuk na Maxa!: „Mają rozmach skurczybyki!”, czyli finał Drift Masters w Łodzi [Felieton]

Myślałem i głęboko w to wierzyłem, że w Polskim "skostniałym" i "zaściankowym" motorsporcie zorganizowanie imprezy na stadionie...

140 zgłoszeń na MP i CEZ Rallycross na Slovakiaring

Organizator podał prowizoryczną listę zgłoszeń na zawody Mistrzostw Polski i FIA CEZ Rallycross na Slovakiaring. Na starcie...

Puchar Toru Słomczyn – rywalizacja dla kierowców amatorów

W najbliższy weekend kierowcy z Warszawy i okolic będą mieli idealną okazję do rywalizacji na torze wyścigowym....

Best of Rajd Wisły 2022 – Kupchuck Records

Kolejna dawka ciekawych ujęć z trasy 67 Rajdu Wisły. Zapraszamy do produkcję filmową od Kupchuck Records.

Wierzbicki mistrzem Unitel Mazda MX-5 Cup 2022

Najmłodszy kierowca tegorocznej, drugiej edycji pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland już w piątek po południu, po...

NAJPOCZYTNIEJSZE