piątek, 1 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościStart sezonu GSMP już jutro!

Start sezonu GSMP już jutro!

Rywalizacja w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski rozpocznie się już jutro. Pierwsza runda to 19. Wyścig Górski Prządki-Valvoline. Nowe sezon przyniesie kilka zmian w GSMP, które zobaczyć będziemy mogli już podczas tego weekendu.

19. Wyścig Górski Prządki-Valvoline będzie rundą podwójną. Przez dwa dni zawodnicy zrobią łącznie osiem podjazdów. Po dwa treningowe i dwa wyścigowe w sobotę i niedzielę.

Osiem miesięcy mija od ostatniego, finałowego Wyścigu Górskiego Prządki. Wyścig rozpoczynający sezon będzie się różnił od tego który zamykał ubiegły sezon. Trasa została skrócona do 3820 metrów i nieco zmodyfikowana po to, aby otrzymać homologację dla formuł.

Zobacz też: 19. Wyścig Górski Prządki – harmonogram

To co na pewno się nie zmieniło to mocna obsada wyścigu. Pojawili się też goście z zagranicy, którzy startować będą w ramach FIA IHC, czyli Międzynarodowego Pucharu FIA w Wyścigach Górskich, Mistrzostw Europy Strefy Centralnej oraz Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji.

fot. Jakub Rozmus

Wśród potężnych bolidów i samochodów pojawi się na rynku w Korczynie charakterystyczny Mitsubishi Lancer Evo, w barwach zespołu Romana Barana. Zawodnik pochodzący z  Rzeszowa w zeszłym sezonie świętował wyjątkowy jubileusz, 20-sto lecie startów w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Tym samym, wyścigiem otwierającym tegoroczny sezon rozpocznie trzecią dekadę startów w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Zobacz też: 77 kierowców z Europy w 19. Wyścigu Górskim Prządki

Zawodnik reprezentujący barwy L Racing Team rywalizował będzie o punkty w Grupie 3 (FIA IHCC, FIA CEZ i MMSR) i Klasie 3b (GSMP). Nie zabraknie w tym gronie rywali z którymi Roman Baran walczył o zeszłoroczny tytuł Mistrza Polski w 3b.

„Czas najwyższy zakończyć zimową przerwę od ścigania i wsiąść za kierownicę Mitsubishi. W tym sezonie zaczynamy nietypowo, od pięknej trasy w Korczynie. To duża strata, że w kalendarzu zabraknie wyścigu w Bieszczadach, ale jestem pewien, że będzie to weekend pełen emocji. Jak co roku, dużo było spekulacji na temat samochodów i zawodników, którzy powalczą o pierwsze sezonowe punkty. Teraz wszystko jasne i lista zgłoszeń wygląda naprawdę ciekawie. My zostajemy wierni naszemu Lancerowi Evo i Klasie 3b. Dobrze znów wrócić i zmierzyć się w tym gronie. Na otwarcie nie celuje w konkretny wynik, ale chce się cieszyć z rozpoczęcia dwudziestego pierwszego sezonu i czerpać jak najwięcej przyjemności z jazdy. Trasa w nowej odsłonie i międzynarodowa obsada, a przede wszystkim wielki głód rywalizacji – szykuje się weekend pełen wrażeń. Nie było by nas tutaj, gdyby nie nasi partnerzy, którzy kolejny rok niezmiennie są z nami. Za co serdecznie im dziękuję. Dla mnie to ogromny powód do dumy i paliwo, które cały czas napędza mnie do walki. Zapraszam Was wszystkich na 19. Wyścig Prządki i wszystkie jego atrakcje. Świętujmy start GSMP 2022.” – powiedział Roman Baran

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polski zespół Subaru Historic Rally Team na trasach WRC

Już po raz siódmy zespół Subaru Historic Rally Team stanie na starcie Rajdu Mittelrhein (w randze WRC...

Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia...

Zobacz i usłysz P25 + wnętrze [wideo]

Najnowsze dziecko ze stajni prodrive czyli Subaru Impreza P25. W materiale nagranie z przejazdów oraz szczegółowa prezentacja...

Kaprzyk powalczy o podium w świątyni prędkości

Mateusz Kaprzyk gotowy na kolejny wyścig European Le Mans Series w sezonie 2022. Zawodnik ORLEN Team zapowiada...

Przełożona pierwsza runda World RX1e

W nadchodzący weekend miało odbyć się wielkie otwarcie nowego sezonu FIA World Rallycross Championship 2022 na powracającym...

NAJPOCZYTNIEJSZE