Startują tomaszowskie rallysprinty

Automobilklub Tomaszowski zaprasza do udziału w cyklu rallysprintów o puchar prezesa klubu. Sezon będzie się składać z trzech rund, a pierwsza odbędzie się w sobotę, 18 czerwca. Rallysprinty to kompaktowe rajdy samochodowe dla amatorów, rozgrywane na jednym odcinku, przejeżdżanym kilkukrotnie.

GDZIE?

Areną zmagań będzie lubiany zbieg ulic PCK i Strzeleckiej w Tomaszowie Mazowieckim. Próba sportowa nad rzeką Pilicą będzie mieć długość 1,5 kilometra. Nie zabraknie kultowej beczki, przy której zawsze duże widowisko robią najmocniejsze samochody. Zawodnicy oprócz szybkiej jazdy po równym asfalcie będą musieli wykazać się precyzją, ponieważ okalające drogę krawężniki nie wybaczają poważnych błędów.

JAKIE NAGRODY?

W pierwszej rundzie kierowca na podium każdej kategorii zostanie nagrodzony pucharem pamiątkowym. Oprócz tego zwycięzcy poszczególnych klas otrzymają kamerki samochodowe. Wspomniany Puchar Automobilklubu Tomaszowskiego zostanie przyznany zwycięzcy w punktacji całego cyklu. Punkty na mecie będą przyznawane według schematu z regulaminu ramowego Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Rallysprint 2016.

DLA KOGO?

W Tomaszowskim Rallysprincie może wystartować każdy kierowca posiadający prawo jazdy kat. B i samochód dopuszczony do ruchu drogowego (z ważnym OC i przeglądem technicznym). Na starcie nie zabraknie doświadczonych kierowców w autach przygotowanych do sportu, np. Mitsubishi Lancerach Evo, Audi quattro czy Hondach Civic. Spodziewani są również debiutanci w seryjnych samochodach, którzy przez motosport mogą w bezpiecznych warunkach wyszaleć się za kierownicą oraz sprawdzić czy dobrze panują nad autem przy szybkiej jeździe na specjalnie wyłączonym z ruchu odcinku. Impreza przeznaczona jest głównie dla amatorów. Kierowcy posiadający np. licencję rajdową są klasyfikowani osobno.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Lista zgłoszeń zostanie otwarta w środę, 1 czerwca. Na stronie klubu pojawi się formularz zgłoszeniowy, który wypełniony należy wysłać na klubowy adres e-mail (aktomaszowski@gmail.com) oraz dostarczyć podpisany w dniu imprezy. Wraz ze zgłoszeniem należy wysłać potwierdzenie przelewu opłaty startowej na konto podane w regulaminie uzupełniającym. Wpisowe wynosi 100 złotych, gdy kierowca lub pilot są zrzeszeni w jednym z klubów Polskiego Związku Motorowego (np. w AK Tomaszowskim). Niezrzeszeni płacą 150 złotych. W rallysprincie dopuszcza się start samego kierowcy bez pilota. Kierowca lub obaj członkowie załogi muszą posiadać zapięty kask w trakcie przejazdów. Organizator przyjmie maksymalnie 40 zgłoszeń.

tomaszowski_rallysprint

JAK WYGLĄDA PRZEBIEG IMPREZY?

W dniu zawodów biuro rallysprintu będzie zlokalizowane przy ul. Strzeleckiej w Tomaszowie Mazowieckim od godz. 13:30. Tam zgłoszeni zawodnicy dopełniają formalności, odbierają dokumenty, numery startowe oraz reklamę organizatora. Oklejony samochód przechodzi następnie badanie kontrolne, głównie pod kątem bezpieczeństwa (sprawdzane są np. stabilność zamocowania foteli i pasów, akumulatora czy wyposażenie w gaśnicę itp.). Zawodnicy przyjęci do startu zostaną podzieleni na 6 kategorii:

– klasa K1 (samochody z silnikiem do 1150 cm3)

– klasa K2 (samochody z silnikiem od 1151 do 1400 cm3)

– klasa K3 (samochody z silnikiem od 1401 do 1800 cm3)

– klasa K4 (samochody z silnikiem powyżej 1801 cm3)

– klasa K5 (samochody z napędem 4×4)

– klasa K6 (tzw. klasa Gość dla posiadaczy licencji sportu samochodowego)

Według wywieszonej listy startowej, zawodnicy będą od godz. 16:30 pokonywać wytyczoną próbę sportową, z którą mogą się zapoznać po odbiorze dokumentów, w których będzie załączona mapka. Przejazdy powinny zakończyć się do godz. 21:00. Wynikiem zawodnika będzie suma trzech czasów przejazdów odcinka. Po podliczeniu rezultatów na miejscu nastąpi rozdanie nagród.

PRZYDATNE LINKI

1) Regulamin uzupełniający Tomaszowskiego Rallysprintu (podstawowy dokument regulujący zasady imprezy)
→ http://ak-tomaszowski.pl/images/regulaminy/regulamin_tomaszowski_rallysprint.pdf

2) Regulamin ramowy Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Rallysprint 2016 (w oparciu o ten dokument będzie liczona m.in. punktacja Rallysprintów o Puchar Prezesa Automobilkubu Tomaszowskiego; zawody nie będą rundą MOŁ)
→ https://www.pzm.pl/pliki/zo/lodz/regulaminy/regulamin_ramowy_molar_2016.pdf

3) Regulamin ramowy KJS 2016 (rallysprint opiera się na tym dokumencie oraz na jego załącznikach; udział w imprezie nie zapewnia możliwości uzyskania punktów do wyrobienia licencji sportu samochodowego)
→ http://www.pzm.pl/pliki/zg/samochody/2016/Regulaminy/rajdy/04_kjs_2016.pdf

4) Oficjalna strona www Automobilklubu Tomaszowskiego
→ http://ak-tomaszowski.pl

5) Wydarzenie na facebooku założone przez oficjalny fanpage klubu
→ https://www.facebook.com/events/582122471949880/