piątek, 1 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościStartuje Riverside Baja. To będzie polski najazd na Węgry

Startuje Riverside Baja. To będzie polski najazd na Węgry

Startuje Riverside Baja

Polscy zawodnicy są częstymi gośćmi na węgierskich trasach rajdów terenowych, ale tak licznej polskiej reprezentacji, jak na rozpoczynającej się właśnie Riverside Baja chyba jeszcze nie było. Na pewno nie było jeszcze tylu zgłoszeń w dotychczasowych 5 edycjach tego rajdu, bowiem tegoroczna frekwencja pobiła wszelkie rekordy. Organizatorzy otrzymali aż 71 zgłoszeń do rajdu, zaś Polacy wystartują tu zarówno samochodami, jak i na quadach.

Riverside Baja otwiera samochodowe Mistrzostwa Strefy Europy Centralnej FIA-CEZ i Mistrzostwa Węgier, a także motocyklowo-quadowy cykl Międzynarodowego Otwartego Pucharu Baja. Pomimo tych rang, takiej frekwencji organizatorzy się nie spodziewali. Napłynęło aż 71 zgłoszeń z Węgier, Czech, Słowacji, nawet Austrii, Włoch i Rumunii, a w ogromnej mierze z Polski. Na starcie staną zarówno polskie załogi samochodowe i SSV, jak również quadowcy.

Najliczniejszymi polskimi załogami w stawce samochodowej są załogi w pojazdach SSV. Na starcie staną Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz, Piotr Otko i Karolina Otko oraz Grzegorz Mikuła, rywalizujący w grupie SBST, oraz 4 załogi z grupy SBST/T4: Marcin Graczyk i Artur Kordala, Robert Mąsior i Bartłomiej Boba, Marek Kubiczek i Artur Janda, Maciej Stolarski i Bartosz Dzienis. W grupie T2 zmierzą się 4 polskie załogi w Daciach Duster: Tadeusz Rzeżuchowski i Adam Binięda, Andrzej Kalitowicz i Grzegorz Konczak, Bartosz Malawski i Tomasz Mroczek oraz Mariusz i Sabina Pietrzyccy. Jedna załoga reprezentować będzie Polskę w rozgrywce grupy THM – są to Sławomir Jabłoński i Rafał Jędrys.

Wyjątkowo liczna będzie reprezentacja polskich quadowców w Riverside Baja. Na start w tym węgierskim rajdzie zdecydowało się ich aż 6. W grupie Q1 (ośki) zmierzą się Adrian Wojtasik i Mariusz Wojtasik, zaś 4 kolejnych „jeźdźców” walczyć będzie w ramach grupy Q2 (4×4): Rafał Jawień, Adam Krysiak, Ireneusz Ostafin i Marcin Wilkołek.

Tegoroczna Riverside Baja obejmuje dwa dni ścigania i 227 km trasy. Rajd rozpocznie się w piątek. Tego dnia zawodnicy dwukrotnie pokonają oes o długości 13,5 km. Bna sobotę zaplanowano dwie pętle po dwa oesy – 50,2 km i 49,8 km.

Fot. Riverside Baja

Anna Michalska
Twórca portalu crosscountrypolska.pl, fanatyczka rajdów cross-country, licencjonowany sędzia sportu samochodowego i motocyklowego, kocha góry i podróże.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polski zespół Subaru Historic Rally Team na trasach WRC

Już po raz siódmy zespół Subaru Historic Rally Team stanie na starcie Rajdu Mittelrhein (w randze WRC...

Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia...

Zobacz i usłysz P25 + wnętrze [wideo]

Najnowsze dziecko ze stajni prodrive czyli Subaru Impreza P25. W materiale nagranie z przejazdów oraz szczegółowa prezentacja...

Kaprzyk powalczy o podium w świątyni prędkości

Mateusz Kaprzyk gotowy na kolejny wyścig European Le Mans Series w sezonie 2022. Zawodnik ORLEN Team zapowiada...

Przełożona pierwsza runda World RX1e

W nadchodzący weekend miało odbyć się wielkie otwarcie nowego sezonu FIA World Rallycross Championship 2022 na powracającym...

NAJPOCZYTNIEJSZE