środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiStoffel Vandoorne dołącza do Peugeota. Kolejny etat w sezonie 2023

Stoffel Vandoorne dołącza do Peugeota. Kolejny etat w sezonie 2023

Stoffel Vandoorne, mistrz Formuły E dołącza do zespołu Peugeota w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA w sezonie 2023.

Stoffel Vandoorne przeszedł prosto z Mercedesa, z którym zdobył tytuł w sezonie 2021/2021, do stajni DS. Penske, która należy do tej samej grupy co Peugeot, czyli Stellantis. 30-letni kierowca zajmie miejsce Jamesa Rossitera, który odszedł z wyścigów na rzecz szefowania w zespole Maserati MSG w ramach FE.

Młody Belg miał szansę przetestować Peugeota 9X8 na torze w Bahrajnie, ale z powodu problemów zdrowotnych (zapalenie wyrostka robaczkowego) nie pojawił się na miejscu. W międzyczasie w pełni wyzdrowiał i wrócił do wyścigów w ubiegłym miesiącu. Pojawił się na E-Prix Meksyku, które rozpoczęło nową erę – Gen 3 w Formule E.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Vandoorne weźmie udział w trzech różnych mistrzostwach, dzięki swojej nowej roli w WEC. Niedawno został ogłoszony jako kierowca testowy i rezerwowy w zespole Aston Martin, gdzie będzie dzielić się rolą z Felipe Drugovichem.

Peugeot w sezonie 2023 po ponad dekadzie przerwy pojawi się w pełnej kampanii na poziomie mistrzostw świat. Francuska marka po długiej przerwie zagości w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, który odbędzie się w czerwcu. Po raz ostatni Peugeot pojawił się tam z modelem 908 w 2011 roku. Francuska maszyna zajęła drugie miejsce tuż za Audi R18.

Zobacz: Stoffel Vandoorne Mistrzem Świata Formuły E

Peugeot kontynuuje występy w WEC w sezonie 2023 z tym samym składem, co pod koniec ubiegłego sezonu. Kierowcy Paul di Resta, Mikkel Jensen i Jean-Eric Vergne, pojawią się za kierownicą modelu 9X8 z numerem 93. Natomiast Loic Duval, Gustavo Menezes i Nico Muller pojadą w hipersamochodzie z numerem 94.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Frydrych odzyskuje pozycję Mistrza Polski 2022, ale tytuły rozdano 3 miesiące temu

Dzisiaj Trybunał Polskiego Związku Motorowego uchylił dyskwalifikację techniczną Jarosława Frydrycha z 6 rundy MPRC 2022. Ta decyzja...

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata...

Greensmith nie zamierza spoczywać na laurach

Greensmith
Gus Greensmith powrócił na łono WRC w iście królewskim stylu. Po rozwiązaniu kontraktu z M-Sportem Brytyjczyk "spadł''...

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

Wolff potwierdza odejście Mercedesa od koncepcji „zero sidepod”

Toto Wolff przyznał, że koncepcja samochodu Mercedesa określana mianem „zero sidepod” zostanie porzucona przez jego zespół, a...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here