środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiStrajk podczas wyścigu F1. Sześć osób usłyszało zarzuty

Strajk podczas wyścigu F1. Sześć osób usłyszało zarzuty

Podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii miał miejsce strajk grupy „Just Stop Oil”. Brytyjska policja zatrzymała w związku z tym siedem osób. W związku z wtargnięciem na tor oskarżono ich o popełnienie wykroczenia ze szkodą dla społeczeństwa.

Angielskie prawo karne przewiduje pojęcie „public nuisance”, wskutek którego szkody ponosi ogół społeczeństwa zamiast konkretnej osoby. Właśnie z takiego artykułu sześć osób usłyszało zarzuty. Chodzi o grupę „Just Stop Oil”, której przedstawiciele wkroczyli na tor podczas pierwszego okrążenia wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Grupa protestujących sprzeciwiała się wydobywaniu ropy naftowej. Ich zachowanie mogło doprowadzić do tragedii, gdyby wyścig nie został przerwany czerwoną flagą po wypadku z udziałem Guanyu Zhou na pierwszym zakręcie. Kilka osób znalazło się wtedy w okolicach prostej Wellington.

Zobacz: GP Wielkiej Brytanii: Wielkie emocje, koszmarny wypadek i niezrozumiałe decyzje

Zarzuty postawiono osobom w wieku od 21 do 46. W tym gronie znalazły się trzy kobiety. Policja z Northamptonshire poinformowała o zatrzymaniu siedmiu osób, ale śledztwo wykluczyło jedną osobę z tej grupy. 43-letni mężczyzna został zwolniony z aresztu i nie usłyszał zarzutów.

Strajk zorganizowany przez grupę aktywistów wywołał mocną krytykę ze strony wielu osób związanych z motorsportem. Stefano Domenicali określił ich zachowanie jako „niebezpieczne i nieodpowiedzialne”. Dodał, że każdy ma prawo do protestowania, ale nie powinien przy tym narażać zdrowia i życia innych. Sebastian Vettel przyznał rację aktywistom i zaznaczył, że popiera ich postulaty, ale szybko sprostował, że nie powinny mieć miejsca w takiej formie podczas wyścigu F1.

Co ciekawe, brytyjska policja jeszcze na kilka dni przed wyścigiem pozyskała informacje, że pewna grupa aktywistów może zakłócić wydarzenie. Ostatecznie nie udało się zapobiec protestowi.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE