sobota, 9 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaNA TOPIESubaru Forester 2025 - Boxer hybryda

Subaru Forester 2025 – Boxer hybryda

Marka Subaru jest dla naszej redakcji bardzo ważna. Jedni mają, a inni mieli w swoich garażach modele spod znaku plejad. Redakcyjną Imprezę GT, która z sukcesami dowozi do mety naszego naczelnego widujecie na rallyandrace.pl bardzo często.

Po co ten wstęp? Mamy informacje o nowym Foresterze, planowanym na rok 2025. Pierwsza istotna informacja jest taka, że model powrócić ma najpierw na rynek amerykański, odnośnie dostępności u europejskich importerów nie ma jeszcze potwierdzonej informacji.

Boxer hybrid

Silnik to druga ważna sprawa, którą musimy poruszyć i nie ma co tego dalej odwlekać… Hybryda. Tak. Współpraca Subaru z Toyotą owocuje połączeniem 2.5 litrowego boxera z hybrydowym rozwiązaniem znanym z tysięcy Corolli i Rav4 jeżdżących po ulicach naszych miast. Gwarantuje to solidność i bezawaryjność sprawdzonego już przez wiele lat systemu, natomiast mamy z pewnością te same obawy co Wy. Bulgot boxera i w zimowych warunkach nie odstępowanie od Imprez to to co kochamy w tym modelu. Hybryda w Foresterze…? Poczekamy z werdyktem do momentu premiery. Początkowo, przez rok Forester będzie dostępny z 2.5 litrowym boxerem, bez systemu hybrydowego. Przyzwyczajajcie się jednak do zapisów typu Boxer Hybrid, Subaru Forester EV, czy hybrydowe Subaru. Kilka lat temu byłoby to nie do pomyślenia, dziś taka jest rzeczywistość.

Subaru Forester Boxer Hybrid 2025

Napęd

Według informacji, które mamy na szczęście Forester nie dołączy do grona nadmuchanych SUVów z napędem FWD. Producenci informują o napędzie na cztery koła, połączonym z bezstopniową skrzynią biegów, którą to akurat dobrze znamy z Toyot.

Zobacz również: Subaru wróci do WRC? FIA prowadzi rozmowy

Stylistyka i premiera

Odnośnie wizualnych aspektów, zapraszamy Was po prostu do galerii i własnej oceny. Pozostały rysy Subaru, ale widać duży wpływ Toyoty. Czy Subaru się obroni i czy w ogóle będzie dostępne na naszym rynku? Odpowiedź pojawi się w przyszłym roku. Forester 2025 wprowadzony ma być na rynki USA wiosną przyszłego roku, na razie z 2.5-litrowym silnikiem rozwijającym 180 KM i 241 Nm. Na hybrydę mamy poczekać rok dłużej.

Subaru Forester Boxer Hybrid 2025 Subaru Forester Boxer Hybrid 2025 Subaru Forester Boxer Hybrid 2025 Subaru Forester Boxer Hybrid 2025

fot. carscoops

Michał Kwapis
Michał Kwapis
Zawodowo marketingowiec, po godzinach zatopiony w motoryzacji. Od wielu lat związany z różnymi mediami motoryzacyjnymi zarówno od strony tekstowej jak i fotograficznej.

NOWOŚCI

Powiększony Inter Europol Competition w European Le Mans Series 2024

Zespół Inter Europol Competition powraca do European Le Mans Series w 2024 roku w powiększonym składzie, wystawiając...

Choinka z dostawą na dachu Subaru Impreza

Choinka Subaru Impreza
Macie już choinkę? Rallye-Magazine pokazuje jak dostarczyć ją przy pomocy Subaru Impreza. Nie róbcie tego w domu! Choinka...

Duda kontra Szafrański – wygrywa Mitsubishi Lancer Grzegorza Dudy

Duda kontra Szafranski - evo subaru
5 sezon programu telewizyjnego Duda kontra Szafrański wygrywa Grzegorz Duda ze swoim Mitsubishi "Evo". Fakt ten wspominamy,...

Para na Florydzie wzięła ślub… w myjni samochodowej

Na łamach internetowego wydania RALLY and RACE pisaliśmy już o kilku nietypowych ślubach. Po ceremonii na torze...

Zagórscy przesiadają się do Porsche

Mistrzowie Polski Endurance w klasie D4 3500 przeniosą się w sezonie 2024 do wyższej kategorii. Tomasz i...

NAJPOCZYTNIEJSZE