piątek, 29 września, 2023
Strona głównaAktualnościSubaru Impreza S5 WRC na aukcji. Tym autem startował Colin McRae

Subaru Impreza S5 WRC na aukcji. Tym autem startował Colin McRae

Subaru Impreza S5 WRC to żywa, rajdowa legenda. Dokładnie w tej maszynie startował w latach 90. legendarny Colin McRae. Egzemplarz P2 WRC już niebawem trafi pod młotek. Eksperci szacują, że osiągnie rekordową cenę.

Subaru Impreza S5 WRC „P2 WRC” po raz pierwszy wystartowała w Rajdzie Monte Carlo w 1997 roku. Samochód prowadził legendarny Colin McRae, a na prawym fotelu siedział Nicky Grist.

Zobacz: Impreza 555 w hołdzie dla Colina

Niestety, nie wypadli najlepiej w tej imprezie, bowiem nie ukończyli rajdu. To był pierwszy i ostatni występ tej ekipy w tym egzemplarzu. Samochód pierwotnie zbudowano na podwoziu numer 3, ale później P2 WRC odbudowano na podwoziu Prodrive 21.

Subaru Impreza S5 WRC
Subaru Impreza S5 WRC – silnik

Przez następne Subaru ścigało się w Europie, odnosząc wiele sukcesów. Rajdówka trafiła w ręce prywatnego zespołu. Startowała w latach 1998-2000 w wielu imprezach, odnosząc szereg zwycięstw, w tym tytuł mistrza Węgier w latach 1998-1999.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

W latach 2001-2002 Impreza wróciła do Wielkiej Brytanii. Od czasu do czasu startowała w rożnych kampaniach, zanim obecny właściciel kupił ten egzemplarz w 2004 roku. Auto startowało w latach 2005-2007 w kolejnych imprezach, aczkolwiek nie odstawała mocno od znacznie młodszej konkurencji.

Subaru Impreza S5 WRC
Wnętrze Imprezy S5 WRC

W pewnym momencie niebiesko-złota maszyna została przerobiona wersję z kierownica po prawej stronie, żeby ułatwić starty w imprezach na terenie Wielkiej Brytanii. Samochód nadal można przerobić na wersję przeznaczoną dla ruchu prawostronnego. Choć samochód jest cały czas użytkowany, sprzedawca opisuje jego stan jako „dobry”. Silnik i skrzynia biegów przeszły niedawno generalny remont, oprócz tego przez ostatnie siedem lat samochód był przygotowywany i eksploatowany przez ekipę EJM Preparations.

Przeczytaj koniecznie: Subaru Impreza 22B skonfiskowana przez rząd. Trafiła na aukcję

Mimo „sędziwego” jak na rajdówkę wieku, Impreza startowała regularnie w 2016 i 2017 roku, a nieco później w Race Retro w 2020 roku.

Samochód trafi pod młotek 25 lutego na jednej z aukcji przeprowadzanej przez dom aukcyjny Silverstone Auctions. Eksperci szacują wartość tego egzemplarza na poziomie 340-380 tys. funtów, czyli w przeliczeniu daje kwotę od 1,80 do 2,05 mln złotych.

Subaru Impreza S5 WRC
Subaru Impreza S5 WRC

Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

NOWOŚCI

Ostatni taniec – zapowiedź finału WORK STUFF Super S Cup 2023

Już w nadchodzący weekend 29-30 września nastąpi rozstrzygnięcie losów walki o tytuły w Wyścigowych Mistrzostwach Polski WORK...

Evans najszybszy na shakedownie w Chile

Wicemistrz klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Świata WRC Elfyn Evans uzyskał najlepszy czas czwartkowego odcinka testowego Rajdu Chile. Trasa...

Rajd Wisły – Jacek Jurecki wraca do Peugeota 208 R2

68. Rajd Wisły, finałowa runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2023 zgromadzi na starcie blisko 100 załóg (w...

NASCAR Cup Series intensyfikuje emocje związane z playoffami

Walka w fazie Playoff NASCAR Cup Series staje się coraz bardziej intensywna. Kolejne dwa wyścigi przyniosą rozstrzygnięcia...

Leonardo Górski Mistrzem Włoch!

W rozegranej ostatniej rundzie Mistrzostw Włoch na torze Franciacorta Leonardo Górski przypieczętował tytuł Mistrza Włoch. Rozgrywany w...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here