Subaru z silnikiem V8 od Ferrari wygrywa rundę Mistrzostw Kanady

514
Subaru
fot. Shawn Bishop

Subaru Impreza STi N10 z silnikiem V8 od Ferrari wygrywa swój pierwszy rajd! Samuel Albert i Krista Skucas zwyciężyli na mroźnych oesach Big White Winter Rally – rundy Rajdowych Mistrzostw Kanady i Mistrzostw Północnej Strefy USA.

Samuel Albert i Krista Skucas wygrywają swój pierwszy rajd w tegorocznej kampanii! Duet z Subaru Imprezy napędzanego monstrualnym silnikiem V8 zatriumfował na odcinkach Big White Winter Rally w Kanadzie. Amerykanie pokonali gospodarzy – Baileya oraz Willettsa w Fieście Rally3 evo (+ 25 sekund) i załogę Deen/Deen w Mitubishi Lancerze (+ 1:10:490).

Co ciekawe, nie było to łatwe zwycięstwo. Na ostatnich dwóch odcinkach doszło do awarii nawiewu. Wewnętrzna część przedniej szyby zamarzła, ograniczając widoczność. Poza tym załoga miała spore problemy z interkomem, zaś komendy pilota zagłuszał dziki wrzask V8!

Start w imprezie rozgrywanej na terenie Kolumbii Brytyjskiej był dopiero czwartym rajdem tego duetu w sezonie 2023. Wcześniej Albert i Skucas pojawili się na starcie Olympus Rally oraz Oregon Trail Rally (rundy północnoamerykańskiego czempionatu). Niestety, nie dotarli do mety ze względu na urwane koło i usterkę. W Tour de Forest (Puchar Strefy Zachodniej USA) zajęli czwarte miejsce, tracąc ponad półtorej minuty do najniższego stopnia podium.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.