Sukces 46 Rajdu Festiwalowego

Rajd Festiwalowy przeszedł do historii. Zwycięzcami 46 edycji, która w sobotę i niedzielę odbyła się w Opolu i okolicach została załoga Jarosław Hebzda – Piotr Dytko, jadący samochodem Mitsubishi Lancer Evo.

Tegoroczny Rajd Festiwalowy wystartował w sobotę z opolskiego rynku. Na starcie uczestników na trasę wypuszczali prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, artystka Basia Kurdej-Szatan i Jacek Cygan. Następnie odbył się widowiskowy prolog „Na Wałach”, w którym wyżej wymienieni mieli okazję spróbować swoich sił jako piloci samochodów rajdowych. W niedzielę odbyły się odcinki specjalne w Dobrzeniu Wielkim, Szydłowie oraz Polskiej Nowej Wsi.

Wśród zawodników także nie zabrakło gwiazd estrady oraz sportu. Michał Wiśniewski z Ich Troje wystartował jako pilot w załodze z Sergio Azzinim. Na Rajdzie Festiwalowym wystartował także Andrzej Dąbrowski autor hitu „Do zakochania jeden krok” oraz załoga Jerzy Tomaszczyk – Łukasz Włoch z pucharowego Opola Adama, która zajmuje obecnie drugie miejsce w klasyfikacji ADAC Opel Adam Cup. 86 załóg na 106, które wystartowały, szczęśliwie dotarło do mety.

Niemalże wszyscy startujący zgodnie przyznawali, że tegoroczny festiwalowy był bardzo wymagający, szybki, techniczny i trudny, podkreślali przy tym dobrą organizację wyścigu.
– Wczoraj położyliście Państwo Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki, wszyscy na rynku byli zainteresowani tylko rajdami – słowa prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego najlepiej oddają świetną organizację 46 edycji Rajdu Festiwalowego.

Start Rajdu w opolskim Rynku

Zwycięzcy klas:

Klasa 1 – Szpilak Jacek, Janik Bartek – Fiat CC

Klasa 2 – Grudka Mariusz, Gut Marcin – Fiat CC

Klasa 3 – Dziadosz Sebastian, Dziadosz Marcin – Honda Civic

Klasa 4 – Kapłan Leszek, Rak Dariusz – Peugeot 206

Klasa 5 – Hebzda Jarosław, Dytko Piotr – Mitsubishi Lancer

Klasa Legend – Strzelecki Jarosław, Bogdanov Dušan – Mitsubishi Starion

Klasa Legend Sport – Chorąży Krzysztof, Pawarski Bartosz – Audi 90 Quattro

Klasa Gość – Rusin Szymon, Ścieszka Magda – BMW M3

Klasa Dziennikarze – Szmandra Tomasz, Pepla Przemysław – Alfa Romeo Giulietta

inf.pras.