czwartek, 19 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSukces Project Racing w Emmen. Zajęli trzecie miejsce

Sukces Project Racing w Emmen. Zajęli trzecie miejsce

Polacy zajęli trzecie miejsce w Prokart Nederland 2022 w klasie Fun. Druga odsłona tej holenderskiej serii została rozegrana w Emmen, na torze Kartcircuit Pottendijk. Polski zespół debiutuje w tym sezonie w tych rozgrywkach, a Rally and Race będzie bacznie przyglądać się startom polskich kierowców w tej holenderskiej serii czterosuwowej.

Project Racing to polska drużyna skłądająca się z trzech kierowców, którzy podjęli wyzwanie startu w cyklu Prokart Nederland Endurance, czyli holenderskich mistrzostw kartingowych organizowanych pod auspicjami federacji KNAF. Drużyna w składzie Sebastian Plotnik, Bartłomiej Awdankiewicz i Adam Szurpit zadebiutowała ponad miesiąc temu w Venray. W kolejnej odsłonie widzieliśmy dwójkę Polaków oraz gościnnie występującego w zespole Holendra. Project Racing to pierwszy polski team, który zobaczymy w rywalizacji endurance w Holandii. Finał cyklu zaplanowano w słynnym belgijskim Spa w listopadzie.

W pierwszej rundzie serii Polacy mieli pecha. Awaria wykluczyła ich z udziału w inauguracyjnej rundzie po 141 okrążeniach. Teraz odbili to z nawiązką notując miejsce na podium w swojej klasie.

W Emmen w barwach Project Racing wystartowali Sebastian Plotnik, Bartłomiej Awdankiewicz i gościnnie holenderski kierowca Raymond Vis. W kwalifikacjach do sprintu oraz w wyścigu sprinterskim wystartował Awdankiewicz, który uzyskał odpowiednio 6. miejsce i 7. miejsce w klasie Fun. Wywalczył również 10. czas w klasie podczas kwalifikacji do wyścigu głównego i rozpoczął rywalizację w czterogodzinnym endurance.

Wyścig długodystansowy był bardzo udany dla polskiej ekipy. Po 40 minutach Polacy awansowali na siódmą lokatę, a po trzech godzinach byli już na piątym miejscu w swojej klasie. Najtrudniejsze zadanie w zespole miał Sebastian Plotnik, bowiem przejechał tylko jeden, ale za to najdłuższy z kierowców zespołu stint, trwający aż 80 minut. Ostatecznie, kończący wyścig Bartek Awdankiewicz przejechał linię mety na 3. Miejscu, dając tym samym pierwsze podium dla zespołu w tym sezonie. W klasyfikacji generalnej 4-godzinnego wyścigu w Emmen Project Racing został sklasyfikowany na 10. miejscu.

Patronami medialnymi Project Racing są Polski Karting oraz Rally and Race.

Kolejne zawody z cyklu Prokart Nederland 2022 odbędą się na torze Lelystad 7 maja.

Project Racing
Project Racing

Kalendarz rozgrywek: 
12 marca – Venray – DNF
23 kwietnia – Pottendijk – 3. miejsce
7 maja – Lelystad
4 czerwca – Stadskanaal
2 lipca – Berghem
1 października – Landsard
5 listopada – Spa Francorchamps

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

eWRC-results i DirtFish łączą siły

Pod koniec lutego tego roku portal eWRC-results.com zawiesił swoją działalność z powodu braku funduszy. Pisaliśmy o tym...

Porsche 911 Turbo S – spodnie do zadań specjalnych

Od kilku dekad Porsche wyznacza standardy w trudnej sztuce łączenia luksusu z niewyobrażalnymi wręcz osiągami. Wszystko to...

Rajd Portugalii 2022 – wypadek na zapoznaniu

Rajd Portugalii 2022 już w najbliższy weekend i już mamy pierwszą groźną sytuację podczas zapoznania. Na jednej...

19. Wyścig Górski Prządki – harmonogram

19. Wyścig Górski Prządki Valvoline wystartuje już w ten weekend. Na jednej trasie rozegrane zostaną trzy imprezy....

Filip Pindel i Krzysztof Pietruszka przed największym wyzwaniem sezonu 2022

Niespełna dwa tygodnie od zakończenia rywalizacji w Klatovy, cała stawka Mistrzostw Czech przygotowuje się do walki o...

NAJPOCZYTNIEJSZE