Sukces WRC Rajdu Chorwacji: 90 tysięcy osób w Kumrovcu

Fot. Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Zawody sportu motorowego to doskonała promocja i zastrzyk ekonomiczny dla regionu. Kolejnym dowodem na to był miniony WRC Rajd Chorwacji, którego finisz miał miejsce w miejscowości Kumrovec.

Wieś w pobliżu północnej granicy kraju liczy mniej niż 300 mieszkańców, natomiast populacja całej gminy to mniej niż 1500 osób. W niedzielę miejscowość odwiedziło jednak 90 tysięcy osób, aby zobaczyć metę i podium WRC Rajdu Chorwacji.

„To fascynująca liczba, dzień nam się przysłużył, mieliśmy wspaniałą atmosferę i świetne wyniki” – komentował burmistrz Robert Šplajt. „Zwycięzcą jest Ogier, wbrew wszelkim oczekiwaniom, z czego bardzo się cieszymy. Jeśli chodzi o gastronomię i noclegi oraz fanów dopingujących wzdłuż trasy, wszystko poszło dobrze, a to jest dla nas najważniejsze”.

Šplajt dał do zrozumienia, że wkrótce zostanie podpisana nowa umowa na organizację rajdu przez kolejne trzy lata: „Nie możemy się doczekać. Dla nas to nie tylko promocja Kumrovca, to największa sportowa impreza w Chorwacji i nie mamy wielu takich imprez w całym kraju. Rząd powinien wspierać ją jeszcze bardziej i obserwować z jeszcze większą uwagą, żeby była coraz lepsza”.

„Kumrovec wie, jak organizować duże wydarzenia i imprezy sportowe. Zaangażowanych było w to 400 osób, niesamowita liczba, i wszystko poszło dobrze, wszyscy są zadowoleni, a to najważniejsze. Mamy infrastrukturę, aby podołać projektom na taką skalę”.

Organizacja WRC Rajdu Chorwacji jest o tyle imponująca, że to impreza z najmniejszym budżetem spośród wszystkich rund Rajdowych Mistrzostw Świata.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.