W sobotę, 13 maja 2023, na ulicach Boguchwały w powiecie rzeszowskim, odbędzie się impreza pod nazwą Kryterium Boguchwały. W Super Sprincie, który rozegrany zostanie na 2-kilometrowej próbie wystartować może każdy chętny posiadacz prawa jazdy!

Impreza odbędzie się w ramach wydarzenia MOTO SHOW Boguchwała, obejmującego poza Super Sprintem także rajd Retro Carpathia, rundę Mistrzostw Europy Strefy Centralnej w Historycznych Rajdach na Regularność oraz Rajd Nocy Muzeów dla pojazdów zabytkowych.

Kryterium Boguchwały rozegrane zostanie na widowiskowej, 2-kilometrowej próbie sprawnościowej, w samym centrum miasta, w okolicach dworca kolejowego i basenów w Boguchwale. Na odcinku rywalizować będą nie tylko uczestnicy Super Sprintu, ale także załogi startujące w Retro Carpathii i Rajdzie Nocy Muzeów, a więc samochody historyczne i zabytkowe. Bazą MOTO SHOW Boguchwała będzie Rynek w Boguchwale, na którym przez cały weekend odbywał się będzie rodzinny piknik motoryzacyjny.

Każda załoga przejedzie próbę sprawnościową trzykrotnie. Przejazdy uczestników Super Sprintu odbywać się będą w godzinach od 12:00 do 15:00, a po nich rywalizować będą uczestnicy pozostałych rajdów. Wcześniej odbędzie się odbiór dokumentów, badanie kontrolne samochodów oraz zapoznanie z trasą.

Do udziału w Kryterium Boguchwały dopuszczeni zostaną wszyscy chętni posiadacze prawa jazdy i sprawnych, dopuszczonych do ruchu drogowego samochodów. Wpisowe wynosi od 150 do 250 złotych. Zgłoszenia przyjmowane będą w formie elektronicznej do 10 maja (środa), do godz. 23:59. Ilość miejsc ograniczona!

Szczegóły imprezy, zasady zgłoszeń i wysokość wpisowego dostępne są na stronie internetowej organizatora: http://www.automobilrzesz.pl/ oraz w wydarzeniu na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/256679740166739/