SuperOES Kielce odwołany, Puchary Toru Słomczyn i Toru Modlin – przeniesione

Mamy dobre i złe wiadomości. Zacznijmy od tych mniej optymistycznych. IV runda SuperOES Toru Kielce odwołana! Kwietniowe rundy w Modlinie i Słomczynie odbędą się w innych terminach.

Zgodnie z komunikatem organizatora Kryterium Toru Kielce SuperOES: „Zgłoszenia i wpisowe wniesione za udział w odwołanej III Rundzie SuperOesu zachowują ważność przy starcie w V Rundzie SuperOesu”. Do tej pory odbyła się zaledwie jedna runda tego cyklu (runda druga). Styczniowe oraz marcowa zostały również odwołane, z powodu pandemii.

2 runda Pucharu Toru Słomczyn zaplanowana na dzień 10.04.2021, jak zakomunikował organizator: „nie odbędzie się w tym terminie. Ze względu na zmienną sytuację związaną z ograniczeniami termin 2 rundy, wraz z zaktualizowanym kalendarzem całego cyklu, zostanie podany do publicznej wiadomości w późniejszym terminie.”.

2 Runda Pucharu Toru Modlin, pierwotnie ustalona na 17.04.2021 również została przesunięta wstępnie na 11 lipca. Decyzja ta zapadła jeszcze w marcu, jednak był pomysł na zorganizowanie w terminie kwietniowym treningu, zamiast regularnej rundy PTM. Z tego pomysłu organizator również się wycofał, z przyczyn od niego niezależnych.

I Runda Rallyspring Challenge na lotnisku w Pile zaplanowana na 10.04 została zamieniona na Szkolenie Jazdy Sportowej Samochodem. Organizator oficjalnie poinformował, że „w ramach I rundy Rallysprint Challenge 10 kwietnia, odbędzie się Szkolenie Sportowej Jazdy Samochodem”. Harmonogram i regulamin dostępne są na stronie organizatora.

Bacznie wyczekujemy na informacje odnośnie tego co planowane jest na pierwszą połowę maja, czyli między innymi inauguracja cyklu Drive Cup (01.05), II runda Rallysprint Challenge (08.05.), III runda SMT (09.05), oraz 15 maja II rundę VTEC Cup oraz V rundę SuperOES Toru Kielce.

O najbliższym SMT oraz Time Attack Trophy pisaliśmy w poprzednim newsie.