W sercu Katowic, na położonym między NOSPR i Spodkiem wielkim parkingu (Katowicka Strefa Kultury) odbędą się wyjątkowe zawody – Red Bull Car Park Drift. Światowa seria po raz pierwszy zawita do Polski. Krajowa czołówka, jak i amatorzy zmierzą się w nietypowym formacie, który można określić jako precyzyjny drift na specjalnym torze przeszkód.

Zobacz także: 33 mandaty za „dziki tuning”, w tym niektóre po 3000 zł – Toruń

Przejazdy pojedynczych zawodników będą oceniane na podstawie precyzji pokonywania toru, dynamiki przejazdu, zaangażowania w atakowanie przeszkód. Ale sędziowie będą przyznawać też punkty m.in. za stylowy wygląd samochodu. Dla wielu amatorów będzie to jedyna możliwość rywalizacji z zawodowcami, jak równy z równym. A stawka jest wysoka – najlepszy podczas polskiego przystanku (13-14 sierpnia) zostanie reprezentantem naszego kraju w międzynarodowym finale w grudniu w Arabii Saudyjskiej.

fot. Red-Bull-Content-Pool.

Red Bull Car Park Drift to zawody, które zadebiutowały w 2008 roku, a 13-14 sierpnia 2022 po raz pierwszy odbędą się w Polsce. Na specjalnym torze przeszkód zmierzą się amatorzy i profesjonaliści. Impreza jest otwarta dla każdego kto ma umiejętności driftowe i samochód umożliwiający jazdę bokiem (napęd na tył, zamontowaną szperę i minimum 150 KM). Lista uczestników jest jednak ograniczona, aby wziąć udział należy się zarejestrować – zapisy rozpoczną się 30 czerwca 2022, na stronie wydarzenia: www.redbull.pl/carparkdrift. Tam też dostępny jest pełen regulamin.

Zobacz także: Kalendarz Driftingowych Mistrzostw Polski 2022

Zawodnicy nie startują w parach, a tor pokonują pojedynczo. Pierwszego dnia zawodów odbędą się kwalifikacje. Do finału będzie mogło dostać się 20 najlepszych. Sędziowie oceniać będą m.in. poprawność, czystość i dynamikę przejazdu, styl pokonywania poszczególnych przeszkód, ogólne umiejętności driftowe, a także elementy, które stanowią o atrakcyjności tego sportu, jak: dym z opon czy wygląd auta. Red Bull Car Park Drift to wydarzenie dostarczające emocji także kibicom – zarówno bezbłędne przejazdy, które budzą podziw i pokazują kunszt zawodnika, ale i spektakularne porażki stanowić będą o atrakcyjnym widowisku, nawet dla tych, którzy z driftem na co dzień nie mają nic wspólnego.

fot. Red-Bull-Content-Pool.

Ideą zawodów jest możliwość rywalizacji niezależnie od budżetów, w atrakcyjnym formacie, z utalentowanymi zawodnikami na poziomie krajowym i międzynarodowym. Podczas polskiego przystanku uczestnicy będą mogli liczyć na profesjonalne wsparcie marki MILWAUKEE® – producenta bezprzewodowych elektronarzędzi, narzędzi ręcznych i akcesoriów dla profesjonalnych użytkowników. Partnerami Red Bull Car Park Drift są także DJI, Garmin oraz gospodarz – Miasto Katowice.