Święta Wielkanocne na torze

Mimo, że przed nami Święta Wielkanocna to dla kilku kierowców będzie to wyścigowy weekend. W sobotę i niedzielę odbędzie się 1 runda FIA CEZ Rallycross na Węgrzech. Swój udział zapowiedziało czterech polskich zawodników.

Pierwsza runda FIA CEZ odbędzie się na torze Mariapocs. Na tor daleka droga z Polski więc kiedy większość z nas będzie już myślami na długim weekendzie to kierowcy i ich zespoły będą wyruszać w trasę. Jest to bardzo intensywny początek sezonu ponieważ pięć dni po Mariapocs będzie kolejna runda FIA CEZ tym razem na Autodromie Słomczyn przy okazji 2 rundy Mistrzostw Polski.

Zobacz także: Staniszewski przed eliminacją FIA CEZ – Rabocsiring Węgry

Zbyszek Staniszewski będzie miał sporą konkurencję. Obsada klasy SuperCars jest bardzo duża. Na starcie stanie aż 14 aut tej najmocniejszej dywizji. Dla Staniszewskiego będzie to pracowity weekend bo startuje 3 weekendy z rzędu czyli Poznań – Węgry – Słomczyn.

Zobacz także: Damian Litwinowicz wraca do EuroRX!

Kolejnym polskim reprezentantem będzie Damian Litwinowicz w Audi A1 S1600. To jego pierwszy start w tym sezonie i dobry trening przed Mistrzostwami Europy. W SuperNational (SuperTouringCars +2000) również startują Polacy, zobaczymy tutaj Tomasza Łyszkowicza czyli „Halka” oraz Sławomira Wołocha. Obaj startują autami BMW.

Wyniki będzie można śledzić na żywo TUTAJ