Świetna inicjatywa – rajd 4 koła 4 zmysły

4 koła 4 zmysły to rajd zorganizowany przez Polską Fundację Wychowania Fizycznego, dla osób niewidomych i niedowidzących. W niedzielę 26 czerwca mogły poczuć sportowe emocje i adrenalinę, a nawet spróbować sił za kierownicą!

Impreza zorganizowana na torze PZMot we Wrocławiu, znanym jako tor ,,Niskie Łąki”, przyciągnęła spore grono uczestników i widzów. Start imprezy nieznacznie się opóźnił, a pogoda była bardzo niepewna. Jednak entuzjazm i zapał zaowocował. Rajd 4 koła 4 zmysły na pewno można zaliczyć do udanych.

Niewidomi i niedowidzący z pewnością na długo zapamiętają emocje, jakie im towarzyszyły tego dnia. Przejażdżki driftowozami i rajdówkami, zapach palonej gumy, pisk opon i ryk silników to jeszcze nie wszystkie atrakcje. Organizatorzy przygotowali konkurs rzutu oponą między pachołki, do którego przystąpili również kierowcy z zasłoniętymi oczami. Osoby niewidome miały również okazję prowadzić samochód – usiąść za kierownicą renault clio przygotowanego do nauki jazdy i prowadzić według wskazówek pilota. Niektórym szło to naprawdę nieźle.

Oprócz tego świetna atmosfera, grill, muzyka, możliwość pooglądania rajdówek, driftowozów, a nawet off-roadowej zmoty.

Kilka zdjęć autorstwa Kacpra Kidy

4kola

4kola2

4kola3

4kola4

4kola5

4kola6

4kola7

Zapraszamy również do obejrzenia video ekipy Żukiem Przez Świat

Tekst: Maciej Goździkowski
Fot. Power4Young.pl