Symulator bolidu F1 w barwach Red Bulla. Powstaną tylko dwa i kosztują majątek

Symulator F1 w barwach Red Bull Racing
Symulator F1 w barwach Red Bull Racing

Symulator bolidu F1 w barwach Red Bulla stworzony przeze Memento Exclusives to niezła gratka dla fanów wyścigów. Stacjonarna maszyna pozwala przenieść się do świata F1, ale nie będzie dostępna dla zwykłych zjadaczy chleba. Firma wyprodukuje tylko dwie sztuki, a każda z nich będzie kosztować majątek.

Symulator bolidu F1 opracowany przez Memento Exclusives to konstrukcja nawiązująca do bolidu Oracle Red Bull Racing RB18 z 2022 roku. Nie da się wyjechać nim na tor, ale można wziąć udział w wirtualnych wyścigach.

Zobacz: Siedzisz w domu?

Konsultantem tego specjalistycznego projektu był jeden z mechaników Hondy – Barry Gough oraz kierowcy Red Bulla, który zadbali o najmniejsze szczegóły. Dzięki temu konstrukcja bardzo mocno przypomina oryginalny bolid.

W zestawie znajduje się kierownica Racing Formula Wheel Mayaris z łopatkami, zakrzywiony monitor panoramiczny AOC oraz regulowane pedały. Nie mogło zabraknąć nagłośnienia w technologii THX Surround.

Symulator bolidu F1 nie jest tanią zabawką. Producent urządzenia wystawił na sprzedaż dwie wersje. Tańsza to „Race Edition” – kosztuje 91 tys. dolarów. Natomiast wersja „Championship Edition” to koszt w wysokości 121 tys. dolarów. W tej cenie nie kupimy prawdziwego bolidu wyścigowego, ale możemy wyjechać z salonu sportowym samochodem.

Przeczytaj koniecznie: PZM organizuje przetarg na poprowadzenie simracingowych mistrzostw Polski

Klienci będą mogli wybrać, czy życzą sobie oklejenie nawiązujące do bolidu Maxa Verstappena lub Sergio Pereza. Producent zapowiada, że oba symulatory trafią do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Dostępność można sprawdzać na stronie internetowej sklepu F1 Authentics. Można tam znaleźć repliki oficjalnych kasków w F1 lub prawdziwe elementy bolidów, które brały udział w wyścigach.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl