System inside PZM nadgania zaległości

Po Świętach Polski Związek Motorowy zaprezentował nową wersję inside PZM. To platforma dla organizatorów oraz zawodników. Tutaj umieszczane są imprezy rangi Mistrzostw Polski na które kierowcy i zespoły wysyłają zgłoszenia. Nowa wersja ma wreszcie wyrównać zaległości systemu, który dotychczas stał okrakiem pomiędzy cyfryzacją, a papierkową robotą.

Inside PZM powstał kilkanaście lat temu, ale już na początku miał zaległości i generował sporo roboty mimo, że przenosił procedury zgłoszeń do świata cyfrowego. Zawodnicy oraz sędziowie nadal posługiwali się kartami plastikowymi, zgłoszenia za każdym razem trzeba było wypełniać od nowa oraz nosić papierowe wydruki. Same wydarzenia były dodawane ręcznie przez pracowników PZM na wnioski Automobilklubów. A urządzenia do odbijania kart sprawiało problemy na coraz to nowszych systemach i przeglądarkach internetowych. Przez te lata inside PZM nie przechodził gruntownych modyfikacji.

Teraz system nadgania zaległości. Cała procedura ma być przeniesiona na serwery inside PZM. Czyli żegnamy się całkowicie z papierami oraz plastikowymi kartami. Teraz trwa uzupełnianie systemu o organizatorów, sędziów oraz oczywiście zawodników. Nowy system jest też znacznie przyjemniejszy dla użytkownika. Ważną informacją jest, że każdy zawodnik oraz sędzia musi założyć nowe konto. Jednocześnie zmienia się także stopień licencji dla zawodników, zgodne z międzynarodowymi standardami FIA. Podczas rejestracji jest ułatwienie, które kieruje krok po kroku jak dokonać zmiany.

Pojawia się też możliwość płatności online co kończy wreszcie załączanie potwierdzenia przelewów co było męczące i wydłużało cały proces zgłaszania.

Zobacz także: Nowe stopnie licencji dla zawodników na sezon 2023

Zobacz także: Instrukcja dla zawodnika inside PZM 2023

Weryfikacja zawodników oraz sędziów jest po stronie Automobilklubów do których są zgłoszeni. Więc cała procedura na początku potrwa na pewno kilka dni. Ale jej główną zaletą jest to, że jest ona jednorazowa.

Jak sprawdzi się nowy system w praktyce? To dopiero pokażą pierwsze wydarzenia rangi Mistrzostw Polski czy Okręgowej. Mamy nadzieję, że udało się wykonać znaczący krok do przodu.