Szablewski najszybszy na otwarcie Trofeo di serie

Jakub Szablewski zdominował kwalifikacje do pierwszej rundy sezonu 2022 Trofeo di serie na Torze Poznań. Debiutujący za kierownicą FIAT-a 500 zawodnik o ponad dwie sekundy pokonał aktualnego Mistrza Polski Piotra Ławskiego.

Szablewski wykręcił swoje najszybsze okrążenie już na drugim kółku po wyjeździe z boksów, wpisując się do tabeli z wynikiem 2:04,958. Żaden jego z rywali nie zdołał nawet zbliżyć się do tego osiągnięcia – drugi Ławski pojechał bowiem wolniej o 2,456 sekundy wolniej.

Trzeci czas uzyskał David Dziwok, który do Ławskiego stracił 0,130 sekundy. Czwarty był Rafał Gawkowski, tuż za którym uplasował się debiutujący Alan Czyż. Kolejne pozycje zajęli Tomasz Szczypka, Tomasz Strozik, Michał Radołowicz, Filip Dziwok i Miłosz Matuszyk.

Pierwszy wyścig Trofeo di serie zaplanowano w sobotę o 13:10.