środa, 8 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiSzansa na podium!

Szansa na podium!

Ostatnia runda European Le Mans Series odbędzie się w najbliższą niedzielę, 24 października na torze Autódromo Internacional do Algarve, niedaleko miasta Portimão w Portugalii. Na starcie nie zabraknie polskiego zespołu Inter Europol Competition, który wystawi jak zwykle dwa prototypy Ligier JS P320.

Załoga numer 13 zajmuje obecnie czwarte miejsce w punktacji klasy LMP3, a numer 14 – siódmą pozycję. Nadchodzący wyścig to ostatnia już w tym roku szansa na punkty. Załoga #13 liczy na wygraną, która mogłaby zapewnić jej awans na miejsce na podium w końcowej klasyfikacji sezonu.

 

Martin Hippe: “Mam bardzo różne wspomnienia z Portimão, pięknie położonego toru, który swoją urozmaiconą charakterystyką przypomina rollercoaster. Przeżylem tutaj w przeszłości zarówno piękne, jak i gorzkie chwile. W tym roku szczęście nie zawsze nam sprzyjało. W każdym z minionych trzech sezonów wygrywaliśmy przynajmniej jeden wyścig, ale w 2021 do tej pory to nam się nie udało, a więc celem na ten weekend jest zwycięstwo!”

 

Ugo de Wilde: “Przed nami ostatni wyścig w tym roku. Mamy wielką motywację, aby zakończyć sezon dobrym wynikiem i sięgnąć po wygraną, która kilka razy wymykała nam się z rąk wskutek braku szczęścia. Tor w Portimão jest niezwykle wymagający, ale bardzo lubię tu jeździć. Skład naszej załogi będzie w ten weekend bardzo mocny, także dzięki temu, że dołączy do nas Adam Eteki. Wszyscy pracowaliśmy bardzo ciężko przez cały sezon. Mam nadzieję, że ten weekend przebiegnie po naszej myśli.”

Adam Eteki: „Jestem bardzo zadowolony z czekającego mnie debiutu w zespole Inter Europol Competition. Śledziłem osiągnięcia polskiego teamu w ostatnich latach i jego świetne wyniki w klasie LMP3. Cieszę się z możliwości współpracy z Martinem Hippe. Ugo i ja jeździliśmy razem wcześniej w tym roku w Zolder i jesteśmy przyjaciółmi. Nasi rywale w klasie LMP3 są bardzo mocni, ale jestem pewny, że z takim składem stać nas na dobry wynik w Portimão. Nie mogę już doczekać się pierwszego startu w żółto-zielonym kombinezonie!”

Nico Pino: “Z niecierpliwością czekam na start w wyścigu w Portimão prototypem LMP3. W miniony weekend startowalem tutaj samochodem klasy GT4, dlatego tor jest mi znany. Mamy bardzo dobry skład załogi i jestem przekonany, że stać nas na dobry wynik w nadchodzący weekend.”

Mateusz Kaprzyk: “Portimão to kolejny nowy dla mnie obiekt, którego będę musiał się nauczyć. Wygląda na dość specyficzny, ale i pięknie położony. Cieszę się, że będę mógł dodać go do listy torów, na których jeździłem. Spróbujemy sięgnąć po dobry wynik, jakiego nie udało nam się osiągnąć w poprzedniej rundzie w Spa.”

Patryk Krupinski: “Weekend zapowiada się bardzo ekscytująco. Czeka mnie start w nowym zespole, nowym samochodem. Mam za sobą testy samochodem GT na torze w Portimão, ale nigdy do tej pory nie startowałem tutaj w wyścigu. Nie mogę już doczekać się nowego doświadczenia.”

 

Harmonogram weekendu według czasu środkowoeuropejskiego (CET)

 Piątek, 22 października:       trening 1 g. 12.50, test kierowców brązowych   g. 18.10

Sobota, 23 października:      trening 2   g. 9.30, sesja kwalifikacyjna:  g. 15.20

Niedziela, 24 października: wyścig (4 godziny): g. 14.00

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Fiat Panda 1 by M-Sport – 300KM

Fiat Panda 1 generacji przygotowany przez M-SPORT. Panda posiada silnik 1.6-litre Ford EcoBoost o mocy 300 KM...

Niespodzianka Rajdu Barbórka – Michał Ratajczyk

Przejazdy załogi Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak to zaskoczenie i nie mała sensacja bardzo dobrej formy podczas...

Moto-Mikołaj Rzeszów 2021 – video

Moto Mikołaj Rzeszów 2021
Moto-Mikołaj organizowany przez Automobilklub Rzeszowski odbył się w tym roku 5 grudnia. Impreza odbyła się w formie...

Andrea Adamo kończy współpracę z Hyundai Motorsport

Andrea Adamo
Andrea Adamo ze skutkiem natychmiastowym przestaje pełnić funkcję szefa sportowego Hyundaia. Poinformował o tym oficjalnie Hyundai Motorsport....

Toyota Yaris GR Sport, czyli wersja poprawiona już w Europie

Toyota zaprezentowała nowego Yarisa GR Sport. Nowe auto wzbogaca linię modelową GR Sport w Europie, ale niestety...

NAJPOCZYTNIEJSZE