czwartek, 23 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSzcześniak awansuje na fotel wicelidera cyklu Audi Sport R8 LMS Cup

Szcześniak awansuje na fotel wicelidera cyklu Audi Sport R8 LMS Cup

  • Jędrzej Szcześniak ma za sobą kolejny udany weekend w cyklu Audi Sport R8 LMS Cup, tym razem na włoskim torze Misano
  • Reprezentant Daftracing ukończył dwa wyścigi nad Adriatykiem na 4. i 6. miejscu, po raz kolejny pokazując, że zalicza się do ścisłej czołówki cyklu towarzyszącego niemieckiej serii DTM
  • Kolejna runda Audi Sport R8 LMS Cup została zaplanowana na weekend 21-23 czerwca i zostanie rozegrana na niemieckim Nurburgringu w towarzystwie wyścigu 24-godzinnego

W drugi czerwcowy weekend na włoskim torze Misano Jędrzej Szcześniak i reszta stawki przystąpili do drugiej rundy sezonu 2019 Audi Sport R8 LMS Cup. Reprezentant Daftracing ponownie zasiadł za kierownicą pucharowego Audi R8 LMS GT4, mijając linię mety w sobotnim i niedzielnym wyścigu odpowiednio na 4. i 6. miejscu. Dzięki równej jeździe i wynikach w ścisłej czołówce nasz kierowca awansował na świetne 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Piątek na torze Marco Simoncellego upłynął pod znakiem treningów. Jędrzej utrzymywał równe tempo, jednak najbardziej cieszyło wykonanie założonego planu. Oba treningi przejechaliśmy na tych samych oponach, więc Jędrzej musiał sporo walczyć z niską przyczepnością. Spora powtarzalność i dobre czasy okrążeń napawały jednak optymizmem.

W sobotę sesja kwalifikacyjna do 1. wyścigu rozpoczęła się tuż po 9:00, a na pucharowym Audi R8 LMS GT4 Jędrzeja Szcześniaka w końcu pojawił się świeży komplet opon. Kierowca zespołu Daftracing po zaciętej walce zakończył czasówkę na 6. miejscu. Różnice między poszczególnymi zawodnikami były minimalne, a start z 3. linii dawał nadzieje na bardzo interesującą rywalizację.

Do stawki Audi Sport R8 LMS Cup w miniony weekend dołączyło dwóch bardzo szybkich, profesjonalnych zawodników, co spowodowało pewne przetasowania w czasówce. Mimo to, Jędrzej był zadowolony ze swojego tempa, które pozwoliło mu na ustawienie swojego Audi R8 LMS GT4 za najszybszym z Polaków, Robinem Rogalskim.

Sobotnia rywalizacja rozpoczęła się punktualnie o godzinie 15:15. Już pierwszy zakręt pokazał, że nikt z rywali nie będzie odpuszczał. Jędrzej walczył z trzema innymi zawodnikami koło w koło, co zwiastowało ogromne emocje. Ostatecznie kierowca Daftracing finiszował na 4. miejscu, co oznaczało awans o 2. oczka względem układu na starcie. W pewnym momencie nasz zawodnik podróżował zaledwie sekundę za trzecim zawodnikiem, jednak atak wiązał się ze sporym ryzykiem, którego pod sam koniec trudnej i zaciętej rywalizacji Jędrzej postanowił nie podejmować.

Niedzielne zajęcia we Włoszech rozpoczęły się od drugiej sesji kwalifikacyjnej, w której kierowca Daftracing zapewnił sobie start do 2. wyścigu z piątego pola. Tym razem Jędrzej nieco zaspał na starcie, jednak to był jedyny błąd naszego zawodnika w trakcie tej rywalizacji. Kolejne kilometry zawodnik Audi R8 LMS GT4 pokonywał świetnym i równym tempem, ostatecznie mijając linię mety na 6. miejscu.

Kolejna runda Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup już 21 – 23 czerwca na niemieckim torze Nurburgring.

Kalendarz Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup:

03.05 – 05.05.2019  Hockenheim   DTM
07.06 – 09.06.2019  Misano           DTM
21.06 – 23.06.2019  Nürburgring    24H/Rennen 
23.08 – 25.08.2019  Lausitzring     DTM
30.08 – 01.09.2019  Most               Truck GP
13.09 – 15.09.2019  Nürburgring    DTM
04.10 – 06.10.2019 Hockenheim    DTM

Jędrzej Szcześniak: – Najważniejsze jest to, że wywozimy z Misano bardzo dobry dorobek punktowy. W generalce awansowaliśmy na 2. miejsce, więc siłą rzeczy jesteśmy bardzo zadowoleni. To był naprawdę wspaniały weekend. Tor Misano sam w sobie jest piękny, do tego mieliśmy iście wakacyjną pogodę. Na miejscu odwiedziła nas grupka polskich kibiców, którzy dzielnie nam dopingowali. Stawka w Misano była bardzo mocna, a my zebraliśmy kolejną cenną wiedzę i doświadczenie, które będziemy mogli teraz analizować. Następny weekend wyścigowy już za 2 tygodnie na niemieckim Nurburgringu. Nie możemy się doczekać! 

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polak zaproszony do Richard Mille Young Talent Academy

Jeden z polskich kartingowców został zaproszony do udziału w czwartej edycji Richard Mille Young Talent Academy. Z...

Rekordziści północnej pętli Nürburgring. Oto najszybsze auta w 2021 roku

Nowym rekordzistą "Green Hell" jest Porsche 911 GT2 na podzespołach Manthey-Racing, które wykręciło kosmiczne 6:38.84! Ale czy...

AUTO MOTO SHOW TORUŃ 2021 AFTERMOVIE

AUTO MOTO SHOW Toruń 2021 to event, gdzie prezentowały się różne oblicza motoryzacji, ale było na nim...

IX SuperOES Kielce – mapa próby

IX Superoes Kielce
IX SuperOES na Torze Kielce już pojutrze! W sobotę 24 września. Pojawiła się mapa próby. Znów będzie...

Toyota Gazoo Racing z nową bronią na Dakar 2022

TOYOTA GAZOO Racing wystawi cztery załogi w nadchodzącym Rajdzie Dakar, który wystartuje 2 stycznia 2022 roku w...

NAJPOCZYTNIEJSZE