czwartek, 8 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSzcześniak Mistrzem Polski

Szcześniak Mistrzem Polski

Jędrzej Szcześniak wygrał ostatni wyścig sezonu 2022 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań. Wyprzedził w ten sposób Grzegorza Grzybowskiego w klasyfikacji generalnej, zostając mistrzem królewskiej klasy D4 +3500.

Kierowca Lamborghini Huracán Super Trofeo miał ułatwione zadanie, bowiem Grzybowski rozbił swoje Porsche 911 GT3 Cup w kwalifikacjach i nie ustawił się na polach startowych. Szcześniak musiał więc tylko dojechać do mety, aby zdobyć tytuł.

Reprezentant GT3 Poland zmaksymalizował jednak wynik i wygrał ostatni wyścig po starcie z pole position, wygrywając z Maciejem Kępką o prawie 38 sekund.

Artur Paziewski wygrał rywalizację wśród samochodów TCR. Nie zmieniło to jednak sytuacji w klasyfikacji generalnej klasy D4 3500 – tytuł jeszcze przed weekendem zagwarantował sobie Jakub Franek. Drugi na mecie był Krzysztof Zagórski, a trzeci Piotr Podoba.

Sławomir Szwargot triumfował w klasie D4 2400. Drugie miejsce wystarczyło jednak, aby na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej sezon zakończył Marek Leśnik.

Marcelina Czepiel przypieczętowała końcowy triumf w klasie D4 2000 N/A zwycięstwem w ostatnim wyścigu sezonu. Pewnie pokonała swojego rywala Michała Bulińskiego, a podium uzupełnił startujący gościnnie Mateusz Tabaka.

Tomasz Biernat wygrał w klasie D4 1400, gdzie najlepszy na koniec sezonu był Mateusz Tabaka. Mateusz Ciesiółka triumfował w DN2 i zgarnął tytuł mistrzowski na koniec sezonu, a Mieszko Matuszyk zakończył zwycięstwem swój zwycięski sezon w DN1.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Sprinty w F1 2023 – oficjalna lista potwierdzona

Sprinty w F1 2023 odbędą się sześć razy
Sprinty w F1 odbędą się w sezonie 2023 dwa razy częściej. Włodarze Formuły 1 potwierdzili oficjalną listę...

Zandvoort zostaje w kalendarzu F1. Grand Prix Holandii do 2025 roku

Zandvoort pozostaje w F1 do 2025 roku
Zandvoort nadal będzie gospodarzem Grand Prix Holandii. Władze F1 potwierdziły, że holenderski tor zostanie w kalendarzu przez...

Sebastian Vettel wróci do F1? Co będzie robił?

Sebastian Vettel
Sebastian Vettel dopiero kilka tygodni temu pożegnał się z F1 w roli kierowcy. Tymczasem w kuluarach pojawia...

Tor Poznań ugości… wyścigi ciężarówek FIA ETRC

FIA ETRC
To już oficjalna wiadomość. Na Tor Poznań zawitają... wyścigi ciężarówek! Obiekt w wielkopolsce zostanie gospodarzem czwartej rundy...

Maserati odsłoniło Tipo Folgore – swój pierwszy, elektryczny bolid

Stało się. Maserati przeszło już na elektryczną, motorsportową stronę mocy. W Modenie pokazano światu malowanie elektrycznego bolidu...

NAJPOCZYTNIEJSZE