Szcześniak na pole position na Słowacji

Jędrzej Szcześniak uzyskał najlepszy czas spośród zawodników Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski podczas pierwszych sobotnich kwalifikacji na torze Slovakia Ring.

Kierowca pucharowego Lamborghini Huracána przejechał słowacki tor w czasie 2:04,100. O 0,603 sekundy pokonał Stanisława Jedlińskiego w Ferrari 488 GT3. Lider klasyfikacji generalnej Grzegorz Grzybowski wystartuje z dalszej pozycji.

W dywizji D4 2000 najszybszy był Sławomir Szwargot, który pokonał Artura Rowińskiego i lidera klasyfikacji generalnej Marka Leśnika. Marcelina Czepiel zdobyła pole position w klasyfikacji aut wolnossących, pokonując Michała Bulińskiego i Fabiana Dybionkę.

Szymon Piotrowski był najszybszy w klasie DN1, Mateusz Ciesiółka w DN2, a Sara Kałuzińska w D4 1600.