Szcześniak na pole position w WSMP

Zwycięzca pierwszej tegorocznej rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski Jędrzej Szcześniak wywalczył pole position do niedzielnego wyścigu. Kierowca Lamborghini ekipy GT3 Poland pokonał swojego zespołowego kolegę Adriana Lewandowskiego.

Szcześniak zakończył niedzielne kwalifikacje z czasem 1:29,548, pokonując Lewandowskiego o 0,817 sekundy. Trzecie miejsce zajął Mariusz Miękoś w kolejnym Lamborghini, plasując się niecałe dwie sekundy z tyłu.

Najszybszy w sobotnich kwalifikacjach Jacek Zielonka w Radicalu uzyskał czwarty czas, przed Bartoszem Walkowiakiem i Grzegorzem Grzybowskim w Porsche. Jakub Franek zdobył pole position w klasyfikacji D4 3500, czyli samochodów TCR.

W klasie D4 2000 najszybszy był Mikołaj Jóźwiak, w D4 2000 N/A Mery Czepiel, w D4 1400 Mateusz Tabaka, w DN2 Mateusz Ciesiółka, a w DN1 Mieszko Matuszyk.