poniedziałek, 28 listopada, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSzeja cały sezon w Subaru!

Szeja cały sezon w Subaru!

Rajdową emigrację wyróżnia to, że zazwyczaj decydują się na nią zawodnicy osiągający doskonałe wyniki na krajowym podwórku. Cieszy więc rosnąca z roku na rok skala tego zjawiska. W sezonie 2015 na taki krok zdecydowali się Jarosław i Marcin Szeja – zdobywcy tytułu mistrzowskiego Pucharu Fiesty w RSMP 2014. Bracia z Ustronia za cel swojej podróży wybrali Czechy i tamtejsze krajowe mistrzostwa. To jednak nie jedyne zmiany, które zaszły w zespole.

1

Nową bronią do walki o ułamki sekund będzie Subaru Impreza, którą wspomniany duet wystartował podczas ubiegłorocznego Praskiego Rallysprintu. Pomimo bardzo udanego debiutu, kierowca z dużą rezerwą mówi o oczekiwaniach przed sezonem.

Jarosław SzejaZabrzmi to jak banał, ale ten rok poświęcamy przede wszystkim na naukę nowego samochodu. To początek naszej przygody z autem czteronapędowym i za priorytet stawiamy sobie poznanie możliwości i typowych zachowań Imprezy. W czwartek mieliśmy testy, na których przejechaliśmy ponad 100 km i mamy już jakieś pierwsze wizje jak ta jazda będzie wyglądać. W subaru wszystko dzieje się o wiele szybciej niż w ośkach i trzeba zrobić jeszcze dużo kilometrów, aby nauczyć się za tym autem nadążać. Dlatego postanowiliśmy spędzić w nowej rajdówce aż 11 rajdowych weekendów – pojedziemy wszystkie rundy Mistrzostw Czech i dodatkowo 5 innych, bardzo ciekawych rajdów. Chcę przy okazji złożyć ogromne podziękowania dla naszych sponsorów za tak bogaty program startów, bez jednoczesnej presji na wynik. Oczywiście nie oznacza to, że będziemy przemierzać czeskie odcinki jak turyści! W miarę rozwoju umiejętności będziemy cieszyć naszą jazdą partnerów i kibiców, aby cała frajda nie przypadła tylko nam. Mówiąc o kibicach mam na myśli również tych krajowych, ponieważ w planach mamy okazjonalne starty w Polsce.
Marcin SzejaWyzwaniem na ten rok jest nauka nie tylko auta, ale również specyfiki czeskich OS-ów. Będziemy rywalizować z dużo bardziej doświadczonymi, lokalnymi załogami, więc nie będzie łatwo. Z drugiej strony nigdy łatwo nie było, a zawsze radziliśmy sobie nieźle – mam nadzieję, że tak będzie i teraz. Trzymajcie kciuki!

Załogę Jarek Szeja/Marcin Szeja będziemy mogli oglądać na odcinkach dzięki oddanym partnerom, którzy nie tylko zapewniają zaplecze finansowe, ale są też pasjonatami rajdów i najbardziej zaangażowanymi kibicami braci z Ustronia. W skład tej grupy wchodzą firmy GK Forge Obróbka Plastyczna Metali, SATJAM – producent blachodachówki, Eurogold oraz hurtownia budowlana Minimax. Obsługą auta zajmie się czeska stajnia ROTO.

2

Pierwsza runda Mistrzostw Czech zaplanowana jest na ostatni weekend kwietnia (Rallye Šumava Klatovy23-26.04.), jednak ustrońskiej załodze będzie można kibicować już wcześniej. Na solidną rozgrzewkę zaprosimy kibiców jeszcze w marcu. Śledźcie nasz fanpage na facebooku oraz komunikaty prasowe – szczegółowe informacje podamy niebawem!

Inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

7 Rajd Wikinga 2022 [wideo]

Zapraszamy na pierwsze materiały filmowe z tras 7 Rajdu Wikinga 2022. https://www.youtube.com/watch?v=DnpTRdkEwZc

Wypadek Papaj/Gadowski na Rajdzie Wikinga

Oko kamery uchwyciło od początku co stało się na odcinku Dobrocin 1 gdzie załoga Papaj/Gadowski wylądowała Hondą Civic...

7. Rajd Wikinga – mix wideo z miejskiego prologu

Oficjalnie, 7. Rajd Wikinga wystartował! Zanim załogi wyjadą na trasę finałowej eliminacji cyklu MSP Rally Trophy, w...

Time Attack Trophy – Nowe rekordy, nowi Mistrzowie – relacja

time attack trophy tor toruń
Time Attack Trophy - trzeci sezon popularnej serii odbywającej się w toruńskim MotoParku, dobiegł końca. Niewykluczone, że...

Rajd Europy Centralnej – kiedy i gdzie? Znamy szczegóły

Rajd Europy Centralnej
Rajd Europy Centralnej to wspólny projekt niemieckiej, czeskiej i austriackiej federacji. Zawody pojawią się w przyszłorocznym kalendarzu...

NAJPOCZYTNIEJSZE